XIX Suwalska Spartakiada Integracyjna

"Sport integruje wszystkich" - zawody w SP 11

 

W miniony piątek (17.11) Fundacja Klub Szachowy Jaćwież Suwałki we współpracy z Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach zorganizowały XIX Suwalską Spartakiadę Integracyjną – "Sport integruje wszystkich".

 

W imprezie wzięło udział 57 uczniów klas integracyjnych z Augustowa i Suwałk oraz 50 dzieci i młodzieży z SP nr 11 stających ramie w ramię ze swoimi kolegami/koleżankami we wszystkich drużynach. Głównym celem zadania była integracja i promocja aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu. Organizatorzy na zakończeniu wręczyli m. in. statuetki „Przyjaciel dzieci” osobą szczególnie zasłużonym w działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz pracującym przy spartakiadach. Zostały ogłoszone również wyniki konkursu plastycznego „Tacy sami” dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Wyniki:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach
  2. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie
  4. Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach
  5. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Suwałkach

 

Dzieci i młodzież otrzymała nagrody, medale i dyplomy, a także okazałe puchary za miejsca I-V w zawodach. Zadanie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Źródło: Fundacja Klub Szachowy Jaćwież Suwałki

Dodaj komentarz