XI edycja Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza

GRODNO CUP "W 104 rocznicę Powstania Sejneńskiego"

 

Młodzi zawodnicy z Polskich i Litewskich Akademii Piłkarskich rywalizują na Stadionie Miejskim w Suwałkach, gdzie w sobotę (26.08) rozpoczęła się 11. edycja piłkarskiego turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza.

 

Nieprzerwanie od 2013 roku Akademia Piłkarska Wigry Suwałki zaprasza do miasta najlepsze drużyny młodzieżowe z kraju i zagranicy do uczestnictwa w dwudniowym turnieju, którego głównym celem jest upamiętnienie osoby Grzegorza Wołągiewicza – byłego prezesa zarządu Suwalskiego Klubu Sportowego „Wigry", który pełnił tę funkcję do 2010 roku.

 

Dziś na Stadionie Miejskim w Suwałkach rozpoczęła się 11. edycja, której pełna nazwa brzmi XI Turniej Piłkarski im. Grzegorza Wołągiewicza - GRODNO CUP "W 104 rocznicę Powstania Sejneńskiego". Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn złożonych z dzieci z rocznika 2014 i młodszych. Do Suwałk przyjechały najlepsze Akademie Piłkarskie z Polski i Litwy. Oprócz gospodarzy, Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki udział w turnieju bierze Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Varsovia Warszawa, FA Vilnius, FK Garliava, Granica Kętrzyn, Junior Białystok, FA Żalgirietis Wilno i Rona Ełk. Po pierwszych porannych spotkaniach odbyła się krótka ceremonia otwarcia, podczas której władze miasta, organizatorzy i sponsorzy życzyli młodym piłkarzom wielu bramek i dobrej zabawy.

- Mój poprzednik Grzegorz Wołągiewicz kochał piłkę nożną i kochał sport. Ten turniej jest mu poświęcony i cieszę się niezmiernie, że te przedsięwzięcie sportowe jest kontynuowane. Rywalizujcie fair play, pokażcie swoje wspaniałe możliwości i cieszcie się z tej gry. To jest wspaniałe spotkanie i duża radość. Rywalizacja jest potrzebna, jutro wręczymy puchar dla zwycięzcy, ale chodzi głównie o to, żeby grać, trenować i doskonalić piłkarskie rzemiosło, a kiedyś wyrośniecie na wspaniałych piłkarzy - zwrócił się do młodych zawodników Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W ostatnich trzech latach turniej w Suwałkach dwukrotnie wygrywała Akademia Piłkarska Lecha Poznań i raz Wisła Kraków. jak będzie w tym roku i które miejsca zajmą suwalskie Wigry przekonamy się w po niedzielnych (27.08) meczach. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród zaplanowane jest około godziny 14.30. Wszystkie mecze na żywo można oglądać na profilu FB Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki.

 

Dodaj komentarz