Wyższe stypendia dla siatkarzy i badmintonistów

zwiększenie wartości stypendiów sportowych dla Ślepska i SKB

 

Rada Miejska w Suwałkach postanowiła w środę (29.11) o zwiększeniu wartości stypendiów sportowych głównie dla drużyn Ślepska Malow Suwałki i SKB Litpol-Malow.

 

Od kilku lat w Suwałkach zawodnikom i trenerom biorącym udział w grach zespołowych przyznawane są stypendia - szczególne w trzech sportach wiodących: badmintonie, piłce siatkowej i piłce nożnej. Obecnie zawodnicy badmintona i piłki siatkowej z sukcesami występują na pierwszym poziomie rozgrywek centralnych. W związku z tym Komisja Ekologii, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Suwałkach uznała, że zasługuje to na szczególne docenienie i zarekomendowała zwiększenie wartości stypendiów szczególnych w tych dwóch sportach. 

 

Radni podczas listopadowego posiedzenia projekt uchwały przyjęli, dzięki czemu siatkarze będą mogli wnioskować o łączną kwotę 360 tysięcy złotych więcej niż obecnie, a badmintoniści o 120 tys. zł. Kryterium wysokości przyznanego stypendium będzie końcowe miejsce jakie zajął zespół w poprzednim sezonie. Przykładowo: badmintoniści zajmując miejsca 1-3 na pierwszym poziom rozgrywek centralnych mogą liczyć na 40 tysięcy złotych miesięcznie podzielonych na 12 zawodników i 2 trenerów. W przypadku miejsca 10. lub niższego w najwyższej lidze, kwota do podziału spadłaby do 5 tysięcy złotych miesięcznie. W przypadku siatkarzy miejsca 1-3 w PlusLidze dają kwotę łączną 260 tys. zł miesięcznie do podziału na 16 zawodników i 6 trenerów. Miejsca 6-8 to 200 tys. zł, a 13. o niższe to 170 tys. zł. W zestawieniu zawarta jest też piłka nożna. Grające na IV poziomie rozgrywkowym Wigry Suwałki bez względu na miejsce w tabeli pomogą liczyć na stypendium w kwocie miesięcznej 70 tys. zł dzielonej na 24 zawodników i 6 trenerów. 

 

Podjęta uchwała nie ma skutków finansowych w 2023 roku,  natomiast w 2024 roku — przy założeniu, że wyniki zespołów biorących udział w rozgrywkach ligowych pozostaną na tym samym poziomie, a stypendyści uzyskają stypendia w maksymalnej wysokości — w budżecie Miasta Suwałki na stypendia szczególne będzie trzeba zabezpieczyć dodatkowe środki w wysokości 410 tysięcy złotych.
 

Dodaj komentarz