Wieczorne bieganie w Suwałkach

Rozbiegane Suwałki impreza sportowo-rekreacyjna

 

Około dwustu biegaczy wystartowało w sobotę (02.09) w wieczornym biegu na dystansie pięciu kilometrów pod nazwą „Rozbiegane Suwałki”.

 

Miejskim świętem biegania rozpoczął się w Suwałkach wrzesień. Dziś w mieście wielu suwalczan oraz przybyłych miłośników sportu wzięło udział w biegach, które w tym roku zorganizowano pod nazwą „Rozbiegane Suwałki”. Start, meta oraz miasteczko zawodów zostały zlokalizowane na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia, a sportowe zmagania toczyły się w sześciu kategoriach z podziałem na płeć.

 

Zanim biegacze stanęli na starcie biegu głównego, do rywalizacji przystąpili nieco młodsi sportowcy w "biegach pełnych energii". Przedszkolaki biegnący z rodzicami ścigali się na dystansie 200 metrów, dzieci z roczników 2013-2016 na dystansie 65o metrów, a z roczników 2009-2012 na dystansie 1300 metrów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe oraz tuż po przekroczeniu linii mety pamiątkowe medale. Na koniec odbył się bieg główny na dystansie pięciu kilometrów w którym udział wzięło blisko dwustu zawodników i zawodniczek.

 

Nad Zalewem Arkadia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował też dodatkowe atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były animacje dla dzieci, strefa relaksu, masażu, chill i wiele więcej.  

 

Dodaj komentarz