Trzy punkty Ślepska z beniaminkiem z Częstochowy

Ślepsk Malow Suwałki - Norwid Częstochowa 3:0

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali w piątek (12.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy przed własną publicznością bez straty seta pokonali Norwid Częstochowa (25:21, 25:18, 25:23).

Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, którzy seryjnie zdobywali punkty. Doskonale spisywał się Paweł Halaba, który skutecznie zagrywał, czym sprawiał mnóstwo problemów linii przyjęcia zespołu z Częstochowy. Po drugiej stronie siatki dobrze prezentował się Piotr Hain, ale beniaminek PlusLigi nie był w stanie zbliżyć się do Ślepska Malow Suwałki na tyle, aby myśleć o przechyleniu wyniku w premierowej partii na swoją stronę. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka popełniali kolejne błędy. Sygnał do odrabiania strat dał swoim kolegom Aymen Bougerra, ale jego wysiłki nie wystarczyły. Gospodarze pewnie zwyciężyli do 21.

W drugiej odsłonie obie drużyny grały "cios za cios", ale tylko do połowy seta. Z każdą, kolejną piłką rosła przewaga biało-niebieskich, którzy ponownie imponowali skutecznością w polu serwisowym. Ponownie nie funkcjonowała linia przyjęcia Exact Systems Hemarpolu Częstochowa. Gospodarze z zimną krwią wykorzystywali okazje do kontrataków i zdobywali punkty blokiem. Drugi set także padł łupem Ślepska Malow Suwałki, tym razem do 18.

Trzecia partia okazała się najbardziej zaciętą. Suwalczanie wysunęli się na prowadzenie już od pierwszych piłek seta, ale przewaga nad beniaminkiem z Częstochowy nie była wysoka. Goście poczuli wiatr w żaglach i próbowali swoich szans w starciu z rozpędzonym Ślepskiem Malow Suwałki. W końcowych momentach seta, a później jak się okazało meczu, częstochowianie mieli swoje szanse na utrzymanie obiecującego wyniku, ale liczne błędy własne i niska skuteczność w ataku przesądziły o odwróceniu losów partii i ostatecznie triumf biało-niebieskich. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Paweł Halaba, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, który zdobył 13 punktów, w tym 4 bezpośrednio zagrywką.

Po dwóch spotkaniach z rzędu rozegranych w hali Suwałki Arena, teraz podopieczni Dominika Kwapisiewicza udadzą się na wyjazdowe starcie z Resovią Rzeszów. czasu na przygotowania jest sporo, gdyż mecz rozpocznie się w niedzielę 21. stycznia o godzinie 14:45.