Trzy punkty Ślepska w Radomiu

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki

W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0.

Sobotnie (28.01) spotkanie rozegrano w oddanej niedawno do użytku, nowej hali Radomskiego Centrum Sportu. Inauguracyjny mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy dyktowali warunki gry od pierwszych piłek. Biało-niebiescy dobrze prezentowali się w ofensywie, skutecznie bronili i w decydujących momentach zachowywali więcej zimnej krwi. Radomianie próbowali dotrzymywać kroku biało-niebieskim, ale z każdą, kolejną piłką przewaga suwalczan rosła. Pierwszą partię efektownym atakiem zakończył Kevin Klinkenberg, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

W początkowej fazie drugiego seta obraz gry nie ulegał zmianie. Znakomicie prezentował się Bartłomiej Bołądź, który imponował skutecznością w polu serwisowym biało-niebieskich. Po upływie kilku minut radomianie złapali oddech, zaczęli lepiej prezentować się w bloku i dobrze spisywali się w kontratakach. To wszystko pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu i zachować szanse na zwycięstwo. Ostatecznie to siatkarze Ślepska Malow Suwałki przechylili szalę na swoją korzyść i byli o krok od wywiezienia z Radomia kompletu punktów.

Trzeci set rozpoczął się od kapitalnej serii Cezarego Sapińskiego, środkowego biało-niebieskich, który popisał się fantastycznymi zagrywkami i wyprowadził zespół na kilkupunktowe prowadzenie. To pozwoliło podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza kontrolować przebieg partii i spokojnie prowadzić grę. Ważne punkty dokładali w ofensywie Paweł Halaba, Bartłomiej Bołądź i Kevin Klinkenberg, a Joshua Tuaniga, dzięki dobrej grze w przyjęciu, miał komfort rozgrywania piłek. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich.