Talent Białystok zwycięzcą turnieju w Suwałkach

turniej halowej piłki nożnej dzieci z rocznika 2014 w Suwałkach

 

Akademia Piłkarska Talent Białystok zwyciężyła rozgrywany w Suwałkach turniej halowej piłki nożnej dzieci z rocznika 2014. Gospodarze z suwalskich Wigier zajęli miejsce czwarte.

 

Przez dwa dni w hali Suwałki Arena osiem zespołów złożonych z najlepszych młodych zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało w Turniej Piłki Nożnej Grodno CUP Rocznika 2014. Turniej jest cykliczną imprezą organizowaną w okresie jesienno-zimowym przez Akademię Piłkarską Wigry Suwałki przy  współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz przy wsparciu  Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W tegorocznej edycji oprócz gospodarzy udział wzięły: Wisła Kraków, Varsovia Warszawa, Legia Warszawa Soccer Schools, AP Jagiellonia Białystok, Żalgirietis Wilno, BVB Academy WBS Warsaw, AP Talent Białystok.

- Poprzez organizację turnieju piłkarskiego, chcemy przekazać dzieciom i młodzieży, że sport jest czymś wspaniałym, czymś co uczy życia, uczy zwyciężać, ale również przyjmować porażki i wyciągać z nich wnioski - mówią organizatorzy.

W sobotę (26.11) rozgrywane były mecze grupowe, a dziś (27.11) poznaliśmy finałowe rozstrzygnięcia.W finale turnieju spotkały się Akademia Piłkarska Talent Białystok i Żalgirietis Wilno. Mecz zakończył się zwycięstwem młodych piłkarzy z Białegostoku 4:2. Gospodarze z Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki w meczu o trzecie miejsce przegrali z Jagiellonią Białystok 4:5 i ostatecznie uplasowali się na miejscu czwartym. Po zakończeniu spotkań przyszedł czas na wręczenie nagród drużynowych i i indywidualnych. Królem strzelców turnieju został Krzysztof Bruliński z Jagiellonii Białystok, który strzelił 21 goli. Najlepszym strzelcem Wigier został natomiast Miłosz Cieśla, który zakończył rozgrywki z 10. trafieniami na koncie.

 

Dodaj komentarz