Święto suwalskiego środowiska sportowego

Wręczenie stypendiów i nagród za osiągane wyniki sportowe

 

Blisko 232 tysiące złotych trafiły w czwartek (20.04) do suwalskich sportowców, trenerów i działaczy w formie stypendiów i nagród Miasta Suwałki.

 

Uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i wyróżnień za osiągane wyniki i działalność sportową w 2022 roku, odbyła się dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Wyróżnienia trafiły do 67 osób na łączną kwotę niemal 232 tysięcy złotych. Na stypendia przyznane na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy Miasto Suwałki przeznaczyło środki finansowe w wysokości 162.700,00 zł, na nagrody 63.800,00 zł, a na wyróżnienia 5.400,00 zł.

- Chcemy podsumować miniony rok od strony sportowej i podziękować za sukcesy, a było im w zeszłym roku sporo. Organizowaliśmy duże wydarzenia jak Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, czy Akrobacji Lotniczej i Szybowcowej. Nasi sportowcy rywalizowali na różnych arenach i przywozili do miasta medale i puchary, stąd tez dziś dziękujemy całemu środowisku sportowemu naszego miasta. To grono zaangażowanych osób, poczynając od trenerów, sponsorów, działaczy, ale również i rodziców, bo to oni muszą inspirować młodych ludzi to tego, żeby zajęli się uprawianiem sportu. To dobrze, że młodzi ludzie chcą rywalizować i chcą podnosić swoją sprawność fizyczną - mówił podczas uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wręczono dziś 20 stypendiów w kategorii zawodnik, w tym: 5 stypendiów mistrzowskich za medal w mistrzostwach Europy Seniorów w badmintonie, 2 stypendia I stopnia za medal w mistrzostwach Europy Juniorów w szachach i za medal mistrzostwach Świata w sportowym modelarstwie lotniczym. 39 nagród w kategorii: zawodnik – 20 osób, trener – 13 osób, za wyniki sportowe szkolonych zawodników inna osoba fizyczna (czyli działacz) – 6 osób oraz 8 wyróżnień w kategorii: zawodnik – 4 osoby, inna osoba fizyczna – 4 osoby. Dodatkowo Prezydent Suwałk wręczył gratulacje Dariuszowi Ułanowiczowi, który w ostatnich dniach został wybrany na stanowisko prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei suwalska młodzież specjalnie na tą uroczystość przygotowała występy artystyczno-sportowe.

 

Dodaj komentarz