Suwalscy modelarze z nowym rekordem Polski

druga runda z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych

Kolejne udane zawody mają za sobą zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, którzy nie tylko zdobyli medale, ale także dwukrotnie poprawili rekord Polski.

W miniony weekend w Kłomnicach koło Częstochowy rozegrano drugą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych z napędem gumowym w klasie A6M. Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało dwoje zawodników, którzy zdobyli najwyższy możliwy wynik w swojej kategorii juniorów młodszych. Zwycięzcą został Bartosz Żukowski, a drugie miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska.

Dodatkowo suwalscy zawodnicy dwukrotnie ustanawiali rekord Polski w klasie A6M. Najpierw w czwartej kolejce lotów Bartosz Żukowski uzyskał czas 3 minuty 11 sekund, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski. Przetrwał on jednak tylko kilkanaście minut, ponieważ podczas piątej kolejki lotów Oliwia Szturgulewska uzyskała czas 3 minuty 12 sekund ustanawiając kolejny, nowy rekord Polski. Przypomnijmy iż wcześniejszy rekord Polski również należał do Oliwii Szturgulewskiej i wynosił 2 minuty 59 sekund. Ustanowiony został 8 maja 2022 roku w Grodkowie.