Suwalscy modelarze Mistrzami Polski

Suwalczanie Mistrzami Polski Modeli Halowych w klasie F1N

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego w Suwałkach - Oliwia Szturgulewska i Filip Rudziński - zostali Mistrzami Polski Modeli Halowych w klasie F1N.

W miniony weekend 4-5 listopada w Bieruniu koło Oświęcimia rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N, czyli modeli szybowca wyrzucanych z ręki. Sekcję modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało pięcioro zawodników, podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików dziewcząt 1. miejsce i tytuł Mistrzyni Polski na rok 2023 zdobyła Oliwia Szturgulewska. W kategorii młodzików miejsce 17. zdobył Bartosz Żukowski – debiutujący w klasie F1N. Przechodząc do kategorii juniorów, na 4. miejscu sklasyfikowano Pawła Knebla. W kategorii seniorów Filip Rudziński zdobył 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski, tuż za nim na drugim miejscu z tytułem Wicemistrza Polski zameldował się Sławomir Truchan.

Najwyższy poziom sportowy w Mistrzostwach prezentował Filip Rudziński, który lotem o długości 52,3 s. ustanowił nowy rekord hali w Bieruniu, zdobywając tym samym główną nagrodę – Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza – za najdłuższy czas lotu w zawodach.