Suwalczanin 3 podczas Mistrzostw Polski Strongman

Trzecie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strongman

Trzecie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strongman w Podegrodziu zajął suwalczanin Krystian Makowiecki.

 

07.08 w Podegrodziu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. W rywalizacji obok Krystiana Makowieckiego udział wzięło 5 utytułowanych zawodników m.in. Marek Czajkowski - aktualny Mistrz Polski Strongman w kategorii Open, 2 krotny Mistrz Europy w kat 105 kg, Adam Roszkowski- Vice Mistrz Niemiec, Stefaniak Maros - Aktualny Mistrz Słowacji i Reprezentanci Czech. Konkurencje w których zmierzyli się zawodnicy to: przeciąganie tira na dystansie 25 m, przerzucanie pali o wadze 180/200/220/250 kg, uchwyt Herkulesa 400kg, wnoszenie ciężaru po schodach, przeciąganie auta w siadzie oraz załadunek na podesty kul o wadze od 120 do 170 kg.

 

Międzynarodowym Mistrzem Polski został Adam Roszkowski, drugie miejsce zdobył Stefaniak Maros (Słowacja), a trzecie miejsce reprezentujący Suwałki Krystian Makowiecki.

- Podium w tak prestiżowych zawodach jest wielkim sukcesem tym bardziej że jest to mój pierwszy start na tak wysokim poziomie. Przed zawodami miałem pewne obawy gdyż 2 tyg. wcześniej  podczas zawodów w Nowym Tomyślu nabawiłem się kontuzji stopy ale dzięki fachowej opiece fizjoterapeutycznej udało się przygotować stopę do zawodów. We wszystkich konkurencjach poradziłem sobie dobrze co bardzo cieszy. Najlepiej spisałem się przy uchwycie Herkulesa - wygrałem ta konkurencję ze sporą przewagą - mówił Makowiecki.
 

Dodaj komentarz