Suwalczanie na podium Zimowych Zawodów Pływackich w Bałtyku

Cztery medale zdobyli suwalczanie podczas pierwszej edycja Międzynarodowych Zawodów Pływania Zimowego Gdynia Winter Swimming Cup 2020.

W zawodach wzięło udział 214 zawodników m.in. z Anglii, Argentyny, Rosji, Irlandii, Francji, Austrii, Ukrainy oraz Polski. Nie zabrakło wśród nich również reprezentantów  klubu Suwałki NanuQ Team – Natalii Bełdygi oraz Bartosza Bełdygi. Suwalczanie, płynąc bez pianek, jak nakazywał regulamin, w wodzie o temperaturze zaledwie 4 stopni, wywalczyli miejsca na podium. Natalia zdobyła drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Natomiast Bartosz zdobył aż trzy medale, srebro na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz dwukrotnie brąz na dystansach 25 metrów stylem motylkowym i 25 metrów stylem dowolnym. Należy również dodać, że był to debiut zawodników z Suwałk w zimowym pływaniu na czas.

Gdynia Winter Swimming Cup 2020 to nie tylko współzawodnictwo na torze, ale również niepowtarzalna okazja do integracji i wymiany doświadczeń krajowego oraz międzynarodowego środowiska morsów i pływaków zimowych. Gościem wydarzenia był Lech Bednarek, Prezes Polskiej Fundacji Morsów, trzykrotny Mistrz Świata w zimowym pływaniu na czas, prekursor i propagator sportowego morsowania w Polsce i Europie.

Reprezentanci suwalskiego klubu Suwałki NanuQ Team, uczestnicząc w uroczystej Gali GWSC 2020 poświęconej m.in. historii polskiego zimowego pływania mieli okazję do osobistego poznania Pana Lecha Bednarka oraz rozmów na temat jego działalności sportowej i charytatywnej. Omawiali misje i cele założonej przez niego Fundacji, czyli m.in. wprowadzenia obowiązkowej nauki pływania w szkołach oraz prowadzenia różnorodnych form edukacji oraz szkoleń instruktorskich, dotyczących nauki pływania i ratownictwa wodnego, które w ten sposób mają przeciwdziałać utonięciom.