Pobiegli dla Niepodległej

Ponad 300 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości

Ponad 300 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości, który w piątkowy (10.11) wieczór przebiegł ulicami Suwałk.

Już po raz czwarty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zorganizował sportowe wydarzenie, którego głównym celem jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, choć w tym roku biegi odbyły się dzień wcześniej. Ponad 300 osób stanęło na linii startu by wziąć udział w jednym z trzech przygotowanych dystansów - na dystansie 1,2 km, Marszu Patriotów o długości czterech kilometrów oraz w głównym wydarzeniu, czyli Biegu Patriotów na dystansie pięciu kilometrów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszyli na trasę, która wiodła ulicami Kościuszki i 24 Sierpnia oraz alejkami wzdłuż Zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Meta zlokalizowana została przed halą sportowo-widowiskową Suwałki Arena.

Przed wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, przeprowadzony został Quiz Historyczny, do którego przystąpić mógł każdy uczestnik imprezy pod warunkiem zachowania numeru startowego. W celu otrzymania upominku, wylosowana osoba musiała poprawnie odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii naszego kraju.