Pierwszy remis Wigier w sezonie

Wigry Chojniczanka bezbramkowy remis

W spotkaniu na szczycie piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki bezbramkowo zremisowały na własnym obiekcie z Chojniczanką Chojnice.

W minioną niedzielę (25.10) w 10. kolejce drugoligowych spotkań lider z Suwałk podejmował drugą w tabeli ekipę z Chojnic. Celem obu drużyna od początku rozgrywek jest jak najszybszy powrót do pierwszej ligi, co zarówno Wigry jaki i Chojniczanka realizują z meczu na mecz. Tym razem ekipy te miały mierzyć się przeciwko sobie w Suwałkach. I choć sytuację do zdobycia bramki były z jednej i drugiej strony, to ostatecznie żadna nie padła i mecz skończył się podziałem punktów.

W wyjściowej jedenastce biało-niebieskich pojawiło się kilka zmian. Do składu wskoczyli Grzegorz Aftyka, Josip Šoljić oraz Daniel Liszka. Zabrakło za to pauzującego za żółte karki Adriana Karankiewicza i napastnika Kamila Adamka, który doszedł w pełni do siebie po ostatnim meczu z Bytovią. Podopieczni Dawida Szulczka początkowo nie prezentowali wysokiej formy na boisku, jednak z minuty na minutę zyskiwali optyczną przewagę. Najlepszą okazję na strzelenie bramki w pierwszej połowie miał Kacper Wełniak, który po dokładnym dograniu Grzegorza Aftyki trafił w słupek. Po zmianie stron swoich szans na pokonanie bramkarza rywali szukali m.in. Patryk Czułowski, Denis Gojko czy Grzegorz Aftyka z rzutu wolnego. Żadna bramka w niedzielny wieczór jednak nie padła i drużyny podzieliły się punktami.

Jeden zdobyty punkt w starciu z Chojniczanką pozwolił Wigrom ponownie objąć pierwsze miejsce w tabeli, po tym jak w sobotę przeskoczył je Górnik Polkowice, który na wyjeździe pokonał 3:0 Olimpię Elbląg. Obecnie biało-niebiescy po dziewięciu spotkaniach mają na koncie 22 oczka, a rywale z Polkowic przy takiej samej liczbie rozegranym meczów, punkt mniej. Podium uzupełnia Chojniczanka Chojnice, która w 10 meczach uzbierała 20 punktów, podobnie zresztą jak czwarta w tabeli Stal Rzeszów.

Kolejne spotkanie suwalskiej drużyny w środę 4. listopada o godzinie 13.00. Wigry Suwałki zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Rzeszów.