Pierwsze domowe zwycięstwo Ślepska z GKS Katowice

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 3:0

 

Trzy punkty zainkasował w niedzielę (22.01) Ślepsk Malow Suwałki, który w 21. kolejce siatkarskiej PlusLigi pokonał przed własną publicznością GKS Katowice 3:0.

 

Po pewnej zwycięstwie w poprzedniej kolejce z Barkomem Lwów suwalska drużyna nie zwalnia tempa. Wczoraj w hali Suwałki Arena rywalem podopiecznych Dominika Kwapisiewicza była kolejna ekipa z dolnej części tabeli, a mianowicie GKS Katowice. Biało-niebiescy w drugim meczu z rzędu nie pozwolili rywalom na zdobycie choćby seta, wygrywając kolejno partie 25:22, 25:20, 25:14. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Bartosz Filipiak, atakujący Ślepska Malow Suwałki. Była to pierwsza wygrana we własnej hali z siatkarską "Gieksą" w dotychczasowej historii występów biało-niebieskich w PlusLidze.

 

Zwycięstwo z "Gieksą" było dziesiątym wygranym spotkaniem w obecnym sezonie przez Ślepsk, który w tabeli zajmuje miejsce dziesiąte. Tyle samo punktów co drużyna z Suwałk ma dziewiąty LUK Lublin, a o trzy oczka więcej ósma Stal Nysa. Liderem z dorobkiem 53 punktów jest Asseco Resovia Rzeszów. Biało-niebiescy kolejne ligowe spotkanie rozegrają w poniedziałek 30. stycznia o godzinie 17:30. Na wyjeździe Ślepsk zmierzy się z 13. w tabeli Cuprumem Lubin. 

Dodaj komentarz