Panzer Suwałki z medalami na Mistrzostwach Litwy

Otwarte Mistrzostwa Litwy w kickboxingu w formułach ringowych

Złoto, brąz i dwa srebrne medale to dorobek klubu Panzer Suwałki, który w dniach 24-26 marca rywalizował w Kownie podczas Otwartych Mistrzostw Litwy w kickboxingu w formułach ringowych.

Mistrzostwa Litwy były kontrolnym startem przed Mistrzostwami Polski Low Kick, które odbędą się w dniach 14-16 kwietnia w Nowej Soli w wojewóztwie lubuskim. Klub Panzer Suwałki w Litwie reprezentowało czterech zawodników. Adrian Ołownia wywalczył złoty medal w kat. low kick, senior do 67 kg Adrian stoczył bardzo dobrą walkę ze swoim odwiecznym litewskim rywalem Danielem Lisovskim.

Adrian Daniło w kategorii K1 do 75 kilogramów wygrał w półfinale w II rundzie przez RSC (przerwanie pojedynku prze sędziego) z dawnym rywalem swojego trenera Dominika Szczodrucha sprzed 10-ciu lat z finału otwartych Mistrzostw Łotwy "RYGA 2013”. Suwalczanin zdobył ostatecznie srebrny medal, po finałowej walce z doświadczonym zawodnikiem kadry narodowej. Warto dodać, że Adrian jest jeszcze w wieku juniorskim a na Litwie walczył w kategorii seniorów. Również srebro zdobył Bartosz Kowalewski w kategorii juniorów do 71 kg w formule low kick bo świetnym finałowym pojedynku z zawodnikiem z kadry narodowej Mołdawii.

Wiktor Domel wywalczył medal z brązowego kruszcu, nieznacznie ulęgając reprezentantowi Litwy - późniejszemu tryumfatorowi kategorii senior do 81 kg w kat. Low Kick.