Modelarze z Suwałk wicemistrzami Polski

Modelarstwo lotnicze Suwałki Mistrzostwa Polski

Oliwia Danilewicz, Radosław Szymonowski oraz Miłosz Szymanowski wywalczyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski Modeli Swobodnie Latających na rok 2020.

 

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł w klasie F1G (modele swobodnie latające z napędem gumowym). W zawodach, które odbyły się w miniony weekend (9-11 października) na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego Stanisław Skibicki, instruktor i jednocześnie utytułowany zawodnik suwalskiego OSiR-u, zdobył tytuł Mistrza Polski. Bardzo dobrze spisali się także jego podopieczni. Oliwia Danilewicz, Radosław Szymonowski oraz Miłosz Szymanowski wywalczyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski na rok 2020.

 

Już w najbliższy weekend (15-16 października 2020 r.) suwalscy modelarze wystartują w Częstochowie w Pucharze Polski. Zawody Jasna Góra Cup 2020 rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego zakończą letni sezon rywalizacji modeli swobodnie latających z napędem gumowym.

 

2 Komentarzy

Gdyby mieli czarny kolor szybowców jak u p. Skibickiego to by na pewno wygrali. Czarny kolor przyciąga promienie słoneczne, a złoty odbija. Najwyraźniej to daje przewagę.

Dodaj komentarz