Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych w Suwałkach

w hali Suwałki Arena pojawiło się ponad 140 szachistów

 

W sobotni (14.10) poranek w hali Suwałki Arena pojawiło się ponad 140 szachistów, którzy przez cały dzień rywalizują w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.

 

Po raz drugi z rzędu Suwałki są gospodarzem Mistrzostw Polski w Szachach. Na tegoroczne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych w hali Suwałki Arena zgłosiło się ponad 140 uczestników w kategorii OPEN i KOBIET. Tempo gry wynosi 3 minuty + 2 sekundy na ruch. Ocena wyników i system rozgrywek wg Regulaminów Polskiego Związku Szachowego. Do Suwałk zawitał m.in. Mistrz Międzynarodowy, przyszły arcymistrz Jakub Kosakowski, który broni srebrnego medalu z zeszłego roku. Gwiazdą suwalskich zawodów jest Arcymistrzyni Klaudii Kulon, która jest multimedalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

- Nasza hala, która na co dzień służy piłce siatkowej, teraz drugi rok z rzędu będzie też służyła szachistom. Fajnie, że przybyliście państwo do naszego miasta, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych. Czujemy, że jest tutaj dobry klimat. Chcemy być zawsze otwarci na różne inicjatywy i pomysły. mamy obiekty sportowe, które mają nam służyć, ma się coś w nich dziać - mówił podczas oficjalnego otwarcia imprezy Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Zawody organizuje Klub Szachowy Jaćwież Suwałki, a współorganizatorami są Polski Związek Szachowy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Zwycięzcy otrzymują tytuły Indywidualnego i Drużynowego Mistrza Polski w Szachach Błyskawicznych. Organizator gwarantuje pulę nagród finansowych w minimalnej wysokości 15 000 PLN i 5 000 PLN nagród rzeczowych.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznych Mistrzostw jest Showroom, czyli Mobilny Świat Rozrywki Totalizatora Sportowego. Showroom przybliża wszystkim pełnoletnim Polakom szeroką ofertę Totalizatora Sportowego, jego historię oraz znaczenie dla sportu i kultury. Wszystkie multimedialne prezentacje i całe wyposażenie są dostępne na mobilnej platformie. Wchodząc do jej wnętrza, odwiedzający stają się częścią świata rozrywki Totalizatora Sportowego, który nigdy wcześniej nie był prezentowany w tej formie. Znajdują się tu informacje o produktach i historii spółki, jej ambasadorach, wpływie firmy na rozwój sportu oraz kultury. Tuż przy wejściu na graczy czeka mobilna kolektura LOTTO. Z kolei w głównej części znajdziemy interaktywne prezentacje produktów LOTTO, czyli znanych wszystkim dorosłym Polakom gier liczbowych, loterii pieniężnych oraz Gierek, a także strefę Toru Wyścigów Konnych Służewiec, historii spółki, fotobudkę i wiele więcej. Wstęp jest bezpłatny.

 

1 Komentarzy

Widzę dużo młodych graczy. To doskonała okazja dla nich, aby nabrać doświadczenia w walce z utytułowanymi graczami. Brawa dla zwycięzców, zwłaszcza dla Klaudii Kulon, dla której to bodajże 5-ty tytuł MP z rzędu.

Dodaj komentarz