Miss Run, bieg z wąsem i zbiórka dla Ukrainy

Barwne i nietypowe biegi połączone z charytatywną zbiórką dla Ukrainy

Barwne i nietypowe biegi połączone z charytatywną zbiórką dla Ukrainy odbyły się w niedzielę (13.03) przy hali Suwałki Arena.

 

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy. Dziś na ulicy Zarzecze w Suwałkach można było zobaczyć wiele kobiet w wysokich szpilkach, czy panów z dorodnym wąsem. Wszystko za sprawą kolejnej edycji sportowej imprezy Suwałki Miss Run. Głównym wydarzeniem jest bieg na dystansie 3,5 km, ale to poboczne biegi nadają kolorytu imprezie. Jako pierwsze na starcie pojawiły się Panie w barwnych kreacjach i obowiązkowo na szpilkach. Uczestniczki biegły w butach na wysokim, bo co najmniej 8 centymetrowym obcasie, a do pokonania miały 100 metrów. W tegorocznej edycji wyzwanie podjęli również Panowie, którzy po raz pierwszy pobiegli w Suwalskim Biegu z Wąsem. Prawdziwym wyzwaniem, którego podjęli się nieliczni, był Bieg z kobietą na rękach.

 

Uczestnicy wydarzenia nie zapomnieli o tym co dzieje się za granicą z Ukrainą. Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali datki do puszek, a organizatorzy biegów postanowili przekazać cały dochód z opłat startowych na rzecz Związku Ukraińców w Suwałkach.

- Cieszę się, że nie porzuciliśmy organizacji tych biegów, które cechują się humorem czy to w szpilkach czy bez. Biegniemy jednak z pomocą, po pomoc. Potrzebujemy pomocy bardzo dużo. Niesiemy ją tu w Suwałkach uchodźcom, których mamy bardzo wielu. Wszystkie hotele i hostele wyznaczone do przyjmowania tych osób są już pełne. Dobrze, że uruchomiliśmy halę Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od środy będziemy zawierali umowy i te osoby, które mają wolne lokum, wolne mieszkania zapraszamy do pomocy, do przyjmowania pod swój dach te osoby, które są w tej chwili w hotelach. Mimo tego co się dzieje musimy żyć normalnie i funkcjonować na co dzień. Myślę, że ta słoneczna pogoda zachęca nas wszystkich do tego, żeby wyjść na zewnątrz, być razem i wykazywać solidarność, tak jak dziś solidarnie biegamy. Nie chodzi tu o wygraną czy medale, a o piękną akcję, którą czynimy dziś w Suwałkach z myślą o Ukrainie - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Dodaj komentarz