Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Gwiazdy sportu i showbiznesu w Suwałkach

Zimowa impreza pod hasłem Stacja Pogodne Suwałki rozpoczęta


Dariusz Szpakowski, Szymon Kołecki, Piotr Włodarczyk i Radosław Majdan, czy też Kacper Blonsky i Blowek - od gwiazd sportu i showbiznesu zaroiło się w sobotę (13.01) w hali Suwałki Arena, gdzie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

 

Zimowa impreza pod hasłem Stacja Pogodne Suwałki rozpoczęta. Pierwszym akcentem dwudniowego wydarzenia był powracający po kilku latach przerwy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego, zmarłego w 2009 roku znanego suwalskiego przedsiębiorcy, dzięki którego hojności kibice Wigier przeżyli wiele radosnych chwil – drużyna sponsorowana przez Tomasza Godlewskiego awansowała do nowej II ligi, a następnie zbierała świetne recenzje na drugoligowych boiskach.

 

W tegorocznym turnieju przed suwalską publicznością zaprezentowały się cztery zespoły, wśród których nie zabrakło znanych sportowców, czy też osób ze świata showbiznesu. W drużynie gospodarzy - Suwałki Team - można było zobaczyć medalistę Olimpijskiego – Szymona Kołeckiego, byłych piłkarzy Piotra Stokowca i Tomasza Frankowskiego, boksera Fiodora Czerkaszyna, czy też przedstawicieli suwalskich klubów sportowych, trenera Ślepska Malow Suwałki – Dominika Kwapisiewicza oraz dyrektora sportowego Wigier Suwałki – Macieja Makuszewskiego. Drugą drużyną była Reprezentacja Artystów Polskich z byłym bramkarzem Radosławem Majdanem, czy aktorem Przemysławem Cypryańskim. Najwięcej gwiazd znalazło się w drużynie Przyjaciół Turnieju - wystąpili w niej m.in. influencerzy z milionowymi zasięgami tacy jak: Kacper Blonsky, Blowek, czy też Czarek Czaruje, a także byli piłkarze Reprezentacji Polski jak Piotr Włodarczyk, czy Tomasz Kiełbowicz. Skład drużyn uzupełniła Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Kobiecej, prowadzona przez trenerkę Ninę Patalon. Po raz pierwszy w Suwałkach gościliśmy też  jednego z najbardziej znanych polskich komentatorów sportowych, Dariusza Szpakowskiego.

 

Oprócz piłkarskich emocji nie zabrakło też występów artystycznych. W hali Suwałki Arena wystąpiła m.in. Maja Krzyżewska — młoda wokalistka z Suwalszczyzny, która w listopadzie tego roku reprezentowała nasz kraj podczas Eurowizji Junior. Majka wykonała między innymi konkursową piosenkę “I Just Need A Friend”.

 

XXI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim impreza o wymiarze charytatywnym. W tym roku środki zbierane były dla trzech osób:

 

  • Dariusz Krupowicz - Dariusz ma 32 lata i od kilku lat choruje na rzadki nowotwór złośliwy - mięsaka maziówkowego. Na co dzień jest żołnierzem 14. Pułku Przeciwpancernego W Suwałkach, ale obecnie toczy najważniejszą bitwę – bitwę o życie. Obecne metody leczenia, które niestety nie są jeszcze praktykowane w Polsce, oferują możliwość całkowitego wyzdrowienia z zachowaniem kończyny. Dla Dariusza jest to wielka szansa, ale niestety wiąże się również z ogromnymi kosztami. Specjalistyczne leczenie w Izraelu to koszt około 1,5 mln zł.
  • Paweł Dydziński - to 23-letni suwalczanin. W lutym 2020 roku brał udział w wypadku samochodowym. W wyniku czołowego zderzenia aut doznał ciężkiego uszkodzenia mózgu. Kilka miesięcy spędził w śpiączce farmakologicznej. Od powrotu do domu Paweł jest stale rehabilitowany. Jedyną szansę na poprawę stanu zdrowia dają wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do Bydgoszczy. Paweł przechodzi tam takie zabiegi jak mikro polaryzacji mózgu, tlenoterapii hiperbarycznej, terapii neurologopedycznej z zabiegami elektrostymulacji języka oraz krtani, które poprawiają funkcjonowanie ruchowe.
  • Julia Nowaszczuk - Julka urodziła się z guzem naczyniowym w przebiegu zespołu Kasabacha-Merrit w prawej nodze. W pierwszym miesiącu swego życia trafiła do Kliniki Onkologii w CZD w Warszawie, gdzie została poddana chemioterapii. Mimo, że jej stan się poprawił, w 2022 roku naczyniak ponownie dał o sobie znać. Zakwalifikowano ją do operacji, która odbyła się w styczniu 2023 r. Niestety od operacji Julka nie chodzi, a większość czasu spędza w szpitalu. Ma przykurcz w stawie kolanowym i zaniki mięśni. Julka znowu może żyć normalnie, ale do tego potrzebuje kolejnej operacji, której celem będzie uzyskanie pełnego wyprostu, a zaraz po niej intensywna rehabilitacja.

 

Dodaj komentarz