Medale suwalczan na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

I część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z Suwałk z sukcesami rywalizowali w I części XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w dniach 5-7 maja w Rybniku.

Zawodnicy rywalizowali w Pływanie i Bocce. Województwo Podlaskie na Igrzyskach w Rybniku reprezentowało 8 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. Pierwszego dnia imprezy zawodnicy pływania rozpoczęli Igrzyska od preeliminacji na poszczególnych dystansach, natomiast zawodnicy bocce rywalizowali w grze zespołowej, którą finalnie zakończyli na 2 miejscu ulegając zespołowi z województwa warmińsko-mazurskiego.

3. Opolskie

Drugiego dnia Igrzysk worek z medalami rozwiązał się. Pierwsze krążki XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022 trafiły na szyje zawodników drużyny Pływackiej startującej w swoich grupach wiekowych na dystansie 25 m stylem Grzbietowym:

• Patrycja Lewkowicz  m-ce 3
  • Karol Sznurkowski   m-ce 2
  • Kacper Butkiewicz   m-ce 2
  • Martyna Gruchociak  m-ce 4

Drugie pływanie na dystansie 50 m stylem Grzbietowym przyniosło najwyższe miejsce na podium:

• Karol Sznurkowski    m-ce 1
  • Kacper Butkiewicz    m-ce 2
  • Martyna Gruchociak   m-ce 2
  • Patrycja Lewkowicz   m-ce 3

Zawodnicy Bocce w konkurencji indywidualnej nie mieli tyle szczęścia, tylko dwoje z nich stanęło na podium, pozostali zajęli dalsze miejsca tuż za podium.

• Klaudia Izbicka      m-ce 2
  • Magdalena Wichert    m-ce 3
  • Jakub Żuryński       m-ce 4
  • Monika Borowska      m-ce 5

W ostatnim dniu OLIOS ekipa z podlaskiego zajęła 4 miejsce tuż za podium w Sztafecie 4x25m. Na co dzień zawodnicy SOSW nr 1 trenują w suwalskim Aqua Parku pod okiem Izabeli Warakomskiej - Leśniewskiej oraz Jerzego Piątkowskiego. Podczas zawodów opiekowali się nimi nauczyciele z Ośrodka Agata Rydzewska i Adam Ołowniuk.