Łukasz Kubot na otwarciu Akademii Tenisa w Suwałkach

Inauguracja Akademii Tenisa Recman

 

Inauguracja Akademii Tenisa Recman z udziałem gościa specjalnego, Łukasza Kubota, odbyła się w czwartek (01.06) na kortach tenisowych przy ulicy Zastawie w Suwałkach.


Przedstawiciele Fundatora Akademii - marki RECMAN oraz realizatora projektu - Stowarzyszenia Sportowe Miasto oficjalnie zainaugurowali w Dniu Dziecka Akademię Tenisa oraz przedstawili założenia i cele tego projektu. To innowacyjny, całoroczny projekt, którego ideą jest zachęcenie młodych osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa na Suwalszczyźnie. Zajęcia prowadzone będą dla dzieci już od 7 roku życia w 3 grupach wiekowych: 7-8 lat i 9-10 lat; 11-13 lat, 14-15 lat oraz 16+. Odbywać się będą dwa razy w tygodniu, a czas trwania jednej sesji treningowej wynosi 90 minut. Kadrę stanowią doświadczeni, wykwalifikowani instruktorzy tenisa. To zespół szkoleniowców, dla których tenis to nie tylko praca, ale także życiowa pasja. Obecnie Akademia liczy 36 członków, ale organizatorzy nie wykluczają, że z czasem ta liczba zostanie zwiększona. 

 

Akademia Tenisa RECMAN, jak mówił Kamil Klimek, pomysłodawca jej utworzenia, to inicjatywa oddolna, która zrodziła się z potrzeby zapewnienia dzieciom i młodzieży z Suwałk możliwości uprawiania elitarnego sportu, jakim jest tenis.

- Wieloletnie obserwacje dowiodły, że istnieją pewne bariery, które sprawiają, że ta wyjątkowa dyscyplina sportowa nie jest w naszym mieście powszechna. Odbywającemu się od 2016 roku turniejowi RECMAN CUP, którego głównym sponsorem jest marka Recman, towarzyszyły rozmowy jak ten problem rozwiązać. Jakie działania można podjąć, w jakiej formule, aby tenis w Suwałkach otworzyć na młode pokolenie i go skutecznie popularyzować. Odpowiedzią jest projekt „Akademia Tenisa Recman”, w której dzieci i młodzież, pod okiem trenerów, pasjonatów tenisa, będą stawiać swoje pierwsze kroki, a następnie doskonalić swój warsztat. Celem akademii nie jest wychowanie następców Huberta Hurkacza, czy Igi Światek, ale przede wszystkim zarażenie dzieci pasją do tego elitarnego sportu. Ale kto wie, życie pisze różne scenariusze i być może kiedyś z Suwałk będzie pochodziło znane i utytułowane nazwisko. 

Gościem specjalnym inauguracji był Łukasz Kubot, jeden z najlepszych polskich tenisistów, tryumfator Australian OPEN (2014) i Wimbledonu (2017) w grze podwójnej, zwycięzca dwudziestu siedmiu turniejów deblowych ATP Tour oraz finalista dwóch turniejów singlowych ATP Tour i dwudziestu jeden turniejów deblowych ATP Tour. Utytułowany tenisista spotkał się z dziećmi i młodzieżą, którzy będą trenować w Akademii. Rozdawał młodzieży piłki z autografem i odbijał z nimi piłki na korcie. 

- Mamy coraz więcej sympatyków tenisa na korcie, dzięki sukcesom Igi Świątek, wcześniej Agnieszki Radwańskiej, dzisiaj Hubert Hurkacz jest też w elicie. Bardzo się cieszę, że w w Dzień Dziecka jest tu na korcie bardzo wielu młodych zawodników. Ja zakochałem się w tej dyscyplinie od pierwszego kontaktu z nią i do dzisiaj gram, także to było coś pięknego, piękna droga. Życzyłbym wszystkim, aby byli wytrwali w tym co robią i cieszyli się grą na korcie. Rodzicom również, gdyż mają olbrzymi wpływ na początku fazy styczności dziecka z rakietą, aby mieli jak najwięcej wytrwałości, cierpliwości. 

Fundatorem projektu jest Recman  - marka mody męskiej mająca swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny w Suwałkach. Recman od wielu lat związany jest z polskim tenisem. Od 2011 roku jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie, ubierając tym samym najlepszych polskich zawodników. Marka zaprojektowała również specjalną kolekcję – Dressed to Win (DTW) inspirowaną właśnie tą dyscypliną sportu. 

- Sport to zdrowie. Łącząc przesłanie tej idei z miłością do tenisa, chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i zarazić ich pasją do tej dyscypliny! Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” zdecydowaliśmy się stworzyć Akademię Tenisa Recman w Suwałkach. Wierzymy, że dzięki takim działaniom młodzi Suwalczanie będą mogli rozwijać swoją pasję, a być może dla części z nich tenis stanie się przygodą życia, a my będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów polskich sportowców  - powiedział Roman Tulwin, założyciel marki i Prezes Zarządu Recman Sp. z o.o. 

Dodaj komentarz