Kolarze zakończyli sezon w Siemiatyczach

w Siemiatyczach odbyła się ostatnia edycja cyklu Maratony Kresowe

W sobotę (30.09) w Siemiatyczach odbyła się ostatnia edycja cyklu Maratony Kresowe 2023. Młodzicy z klubu MTB Suwałki na dystansie FIT zwyciężyli klasyfikację generalną, a ich młodsze koleżanki i koledzy na dystansie MINI zajęli 2 miejsce.

W tym roku cykl wyścigów Maratonów Kresowych składał się z 12 etapów. Kolarski peleton ścigał się na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Litwie. Zawitał też do Studzienicznej koło Augustowa i Krzywego w Wigierskim Parku Narodowym. Na starcie każdego z wyścigów stawało kilkaset zawodniczek i zawodników w wieku od 2 do 84 lat. Rywalizowali na pięciu dystansach w kilkunastu kategoriach wiekowych. Wśród nich zawsze byli reprezentanci Klubu Rowerowego MTB Suwałki i Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Na finałowe zawody do Siemiatycz pojechała dwudziestoosobowa ekipa zgłoszona do udziału w wyścigach MINI (6km), FIT (19 km), PÓŁMARATON (32 km), oraz MARATON (58 km). Każdy z tych dystansów zakończył się sukcesami kolarek i kolarzy z Suwałk.

Dystans MINI

• Bryliński Aleksander – 2 miejsce w kategorii M9
  • Chmielewska Zuzanna – 2 miejsce w kategorii K9
  • Klasyfikacja drużynowa dystansu Mini – 3 miejsce

Skład drużyny: Dębski Michał, Bryliński Aleksander, Gołowczyc Igor, Bryliński Filip, Chmielewski Karol, Pietkiewicz Adrian, Gabor Dawid, Chmielewska Zuzanna.

• Szeliga Mikołaj – 1 miejsce w kategorii M16-29

Po dekoracji wyścigu w Siemiatyczach przyszedł czas na podsumowanie całego sezonu i wręczenie nagród indywidualnych i drużynowych w klasyfikacjach generalnych. I tu wśród najlepszych byli reprezentanci MTB Suwałki.

• Tasior Dariusz – 1 miejsce w kategorii M50-59
  • Dariusz Klin – 2 miejsce w kategorii M70+
  • Walendzewicz Małgorzata – 2 miejsce w kategorii K40+ (dystans FIT)
  • Bąkała Andrzej – 3 miejsce w kategorii M60-99
  • Jacewicz Wiktor – 3 miejsce w kategorii Młodzik (dystans FIT)

Jako ostatnie na podium wchodziły drużyny zbierając największe brawa wśród publiczności. Drużyny MTB Suwałki zostały wywołane do dekoracji dwukrotnie.

• Dystans FIT – 1 miejsce
  • Dystans MINI – 2 miejsce

W tym sezonie na obu dystansach dedykowanych dla najmłodszych nasze drużyny były licznie reprezentowane. Przełożyło się to na znakomite rezultaty. Młodzicy na dystansie FIT zwyciężyli, natomiast ich młodsze koleżanki i koledzy na dystansie MINI zajęli 2 miejsce. Dla dzieci z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej był to pierwszy sezon startowy. Z wyścigu na wyścig notowali coraz lepsze rezultaty, co przyniosło pierwsze sukcesy indywidualne oraz drużynowe.