Dwa medale karateków w Radzyminie

Suwalczanie na Mistrzostwach Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców w Radzyminie

Dwa medale zdobyli zawodnicy suwalskiego klubu Karate Kyokushin podczas Mistrzostw Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców w Radzyminie.

 

W zawodach, które odbywały się w dniach 27-28 listopada, wystartowało 218 zawodników z 77 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin na Mistrzostwa wyselekcjonował troje Juniorów: Tomasza Kluczyńskiego, Adriana Bugiedę i Jolantę Płońską. Suwalscy reprezentanci zdobyli dwa medale, jeden złoty i jeden brązowy. 

 

Mistrzem Polski został Tomasz Kluczyński zdobywając I miejsce w kategorii kumite do 65 kg. Tomek nie miał sobie równych w czterech pojedynkach, zdobywając złoty medal stał się 53 zawodnikiem z suwalskiego kluby który dzierży tytuł Mistrza Polski. Adrian Bugieda zdobył tym razem III miejsce i brąz w kategorii do 60 kg. Adrian w zeszłym roku w tej samej kategorii zdobył tytuł Mistrza Kraju, tym razem nie poszło aż tak dobrze, udowodnił jednak że jest dalej w czołówce Polski stając na podium. 

 

Jolanta Płońska startowała po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów. Odpadła w eliminacjach, przegrała poprzez wskazanie sędziów, ale za rok ma szansę wrócić i udowodnić ze miejsce na podium w Juniorkach jej się należy. Kierownikiem ekipy i sekundantem był sensei Robert Wierciak. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz