Charytatywny mecz i ponad 8 tys. zł

TeamKwapisiewicz górą w charytatywnym meczu w Gołdapi


Szczytny cel i sportowe emocje. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po raz pierwszy rywalizowali w piątek (24.02) w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gołdapi, gdzie rozegrano wewnętrzny mecz z udziałem publiczności.

 

W bezpośrednim starciu górą okazali się zawodnicy prowadzeni przez trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy pokonali zespół trenera Mateusza Kuśmierza 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:21). MVP spotkania został Miran Kujundzić (#TeamKwapisiewicz), który otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk Pawła Papke, posła na Sejm RP, wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce mężczyzn. Mecz poprzedziło wręczenie pamiątkowej, spersonalizowanej koszulki Ślepska Malow Suwałki, którą przekazał Zbigniewowi Konobrockiemu, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Wojciech Winnik, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki.

 

Wynik był jednak sprawą drugorzędną, a to z uwagi na prowadzoną tego wieczoru zbiórkę charytatywną na rzecz Igi Lelo, młodej gołdapianki cierpiącej na wrodzone wady rozwojowe serca. Licznie zgromadzeni kibice wspierali nie tylko rywalizujących na parkiecie siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, ale również dziewczynkę. Bilety na mecz miały formę "cegiełki wsparcia". Na wszystkich obecnych w hali czekał słodki poczęstunek. W trakcie wydarzenia wylicytowano m.in. rejs katamaranem wodami jeziora Gołdap, karnet na zajęcia w siłowni, podwójny bilet na tegoroczny finał Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn w Gdańsku oraz zestawy kibica Ślepska Malow Suwałki. Ostatecznie do puszki trafiło 8450, 53 złotych.

 

#TeamKwapisiewicz - #TeamKuśmierz 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:21)

  • #TeamKwapisiewicz: Matías Sánchez, Arkadiusz Żakieta, Miran Kujundžić, Dominik Depowski, Andreas Takvam, Łukasz Rudzewicz, Mateusz Czunkiewicz (libero)
  • #TeamKuśmierz: Mariusz Magnuszewski, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Adrian Buchowski, Przemysław Smoliński, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz (libero)
  • MVP: Miran Kujundžić (#TeamKwapisiewicz)
  • Sędzia pierwszy: Szymon Łoszewski
  • Sędzia drugi: Anna Grygoruk
  • Sędziowie liniowi: Paweł Wasilewski, Bogusław Jejer

 

Foto: Ślepsk Malow Suwałki

Dodaj komentarz