7 medali kolarzy w Janowie

Suwalscy kolarze rywalizowali w Janowie

Siedem medali wywalczyli reprezentanci Klubu Rowerowego MTB Suwałki podczas trzeciej tegorocznej edycji cyklu Maratony Kresowe.

Największy sukces odniosła najmłodsza reprezentantka suwalskiego klubu, Zofia Rowińska, która zdobyła 1 miejsce w kategorii K1. W Janowie Zosia wchodziła na podium dwukrotnie. Czas w jakim pokonała 26 kilometrową, trudną technicznie trasę półmaratonu, dał jej również 3 miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN. Warto też zaznaczyć, że wszystkie cztery panie, które wybrały się na zawody do Janowa stanęły na podium.

Pozostałe zawodniczki wywalczyły:

• Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii M4
  • Maria Czokajło – 2 miejsce w kategorii K3
  • Justyna Balcer – 3 miejsce w kategorii K2

W męskiej rywalizacji na dystansie półmaratonu na podium stanęło dwóch reprezentantów MTB Suwałki:

• Antoni Wincza – 1 miejsce w kategorii M5
  • Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M7.

W klasyfikacji drużynowej (suma punktów czterech najszybszych reprezentantów) po raz kolejny MTB Suwałki znalazło się na pozycji medalowej. Swój wkład w 3 miejsce wnieśli: