7 medali badmintonistów na międzynarodowych imprezach

Kolejne medale zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona

Miniony weekend zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona mogą zaliczyć do bardzo udanych, bowiem zdobyli w sumie 7 medali na międzynarodowych imprezach w różnych kategoriach.

Jako pierwszy worek weekendowy worek medali otworzył Robert Cybulski w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023. Grając w parze z Kornelią Marczak (UKS PlesBad Pszczyna) byli niepokonani w całym turnieju, zdobywając tym samym złoty medal w grze mieszanej.

Następne medale pojawiły się na białostockich parkietach. Suwalscy zawodnicy rywalizowali jednocześnie w dwóch turniejach -  Yonex International Festival U9, U11, U13, U15 oraz Yonex Polish International U19 2023. W turnieju młodszych kategorii na najniższym stopniu podium znalazł się najmłodszy singlista, Piotr Łukaszewicz, który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej chłopców w kategorii U9 oraz debel Róża Szyperek/Agata Szeliga w kategorii U13.

W tym samym turnieju wystartowała Aleksandra Wasilewska, która zdobyła aż 3 medale. Pierwszy mecz Ola wywalczyła w grze pojedynczej dziewcząt U15. Po udanych meczach musiała w finale uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy - Varvary Poperezhai zdobywając tym samym srebrny medal w tej kategorii. Ola dorzuciła również dwa medale – srebrny w grze podwójnej dziewcząt w parze z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów) oraz brązowy w parze z Szymonem Gwiazdą (UKS Korona Pabianice). Warto dodać, że Aleksandra spędziła na boisku łącznie 423 minuty na tym turnieju co daje wynik 7 godzin oraz 3 minut.

Ostatni w ten weekend medal zdobyły deblistki - Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich w turnieju Yonex Polish International U19. Po doskonałej grzej na przestrzeni całego turnieju musiały uznać wyższość “turniejowej dwójki” Marii Koriaginy oraz Yaroslavy Vantsarovskiej.