Pijany wjechał do rowu i uciekł

wjechał do rowu, zostawił samochód i próbował uciec z miejsca zdarzenia

 

Augustowscy policjanci zatrzymali 65-latka, który prowadził auto mając 1,5 promila alkoholu w organizmie i wjechał do rowu, po czym zostawił samochód i próbował uciec z miejsca zdarzenia. 

 

Do zdarzenia doszło w jednej ze wsi w gminie Bargłów Kościelny. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca seata zjechał do rowu, porzucił samochód i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci między posesjami zauważyli auto, które częściowo zawisło na przydrożnej skarpie. Uciekającego mężczyznę zatrzymali kilkadziesiąt metrów dalej, gdy oddalał się chwiejnym krokiem. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W dodatku po sprawdzeniu policyjnych systemów okazało się, że mężczyzna posiada również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Mieszkaniec powiatu augustowskiego trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking. Po wytrzeźwieniu 65-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz