Pięciu kierowców pod wpływem

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców

W poniedziałek (09.05) policjanci z drogówki zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 39-letni kierowca citroena, który miał blisko promil alkoholu w organizmie i kierował na podwójnym zakazie.

 

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 1200 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek zatrzymany tuż przed 6 na ulicy Sejneńskiej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę citroena mając  prawie promil alkoholu w organizmie. Godzinę później wpadła 46-latka kierująca bmw. Policjanci zatrzymali ją na ulicy Bulwarowej. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad 0,6 promila alkoholu.

 

Policjanci zatrzymali również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po użyciu alkoholu. Badania alkomatem wykazały, że 23-latek miał -0,3; 28-latek - 0,5 ; a 54-latek- 0,2 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzialny kierowca, to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

 

Dodaj komentarz