Spektakl finałowy Lata w teatrze 2020 

Teatr w wykonaniu młodzieży z SOKu

Zbliżają się do końca artystyczne półkolonie w Suwalskim Ośrodku Kultury. Po niemal dwóch tygodniach twórczej pracy uczestnicy projektu "Zdemaskowani - z moją twarzą mi do twarzy" zapraszają na pokaz finałowy. 

 

"Zdemaskowani - z moją twarzą mi do twarzy" to warsztaty interdyscyplinarne organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji LATO W TEATRZE, w której SOK uczestniczy już po raz kolejny. W programie dwutygodniowych zajęć znalazły się m.in. warsztaty plastyczno-scenograficzne, tworzenie masek i improwizacja teatralna, krótki kurs teatru ulicznego (szczudlarstwo, kuglarstwo), tańca i grania na bębnach djembe oraz świetna zabawa, np. podchody na nadhańczańskich bulwarach. Odbył się także mini kurs udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z pracownikami suwalskiego WOPRu i lokalnej Straży Pożarnej i Policji oraz warsztaty charakteryzacji. 

 

- Lato w teatrze w SOK potrwa jeszcze do soboty, ale finałowy spektakl - efekt ich wytężonej, kreatywnej pracy - uczestnicy pokażą w piątek. Staramy się, by pomimo obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, mogli, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa i dystansu społecznego, jak najbardziej się do siebie zbliżyć, poznać się i zaufać sobie nawzajem. Dzięki temu, jak dobrze naoliwione teatralne maszyny, zgodnie podążają do celu. Co z tego wyniknie, przekonamy się już niedługo. Zdemaskowani zapraszają na plac Marii Konopnickiej o godz. 15.00." - mówiła Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury, pedagożka i instruktorka teatralna, prowadząca zajęcia w ramach projektu. 

 

Swoje doświadczenia i przemyślenia młodzi uczestnicy wykorzystali do stworzenia finałowego pokazu, który odbędzie się w piątek, 7 sierpnia o godz. 15.00 na placu Marii Konopnickiej. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz