Jakie atrakcje czekają nas w tym roku? Poznaliśmy kalendarz wydarzeń w Suwałkach

Kalendarz wydarzeń na 2022 rok w mieście Suwałki

Konferencja prasowa podczas której zaprezentowano kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalno – sportowych na 2022 rok w Suwałkach, odbyła się w czwartek (17.02) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

 

W spotkaniu z mediami udział wzięli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach. W bieżącym roku nie zabraknie stałych punktów w kalendarzu jak chociażby Suwałki Blues Festivalu, RESO Suwałki Półmaratonu czy Pikniku Kawaleryjskiego. Pojawią się też nowe przedsięwzięcia: 98 PZLA Mistrzowska Polski LA oraz Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej.

- Chcemy zaprezentować te wydarzenia, które zaplanowaliśmy do realizacji na ten rok. Mam nadzieję, że pandemia przejdzie już do historii i będziemy mogli nasze zamiary wdrożyć w 100%. Nie zabraknie koncertów gwiazd, wydarzeń sportowych, wystaw, atrakcji kulturalnych związanych z wieloma dziedzinami. Oferta jest naprawdę bogata i każdy powinien w niej znaleźć coś dla siebie. To oczywiście propozycja wyjściowa, która będzie ewoluowała wraz z upływem czasu. Na wszystkie te wydarzenia mamy zabezpieczone środki finansowe, a także wsparcie sponsorów za co dziękuję - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Następnie oferty swoich placówek zaprezentowali Dyrektorzy Suwalskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Okręgowego. Kalendarz będzie jeszcze ewoluował w ciągu roku, a z biegiem czasu będą prezentowane bardziej szczegółowe informacje na temat poszczególnych imprez.

- Naszym najważniejszym wydarzeniem będzie organizacja Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, a także trzydniowy RESO Suwałki Półmaraton. Obok tych imprez nie zabraknie innych mniejszych dla miłośników sportu i dobrej zabawy – mówił Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR w Suwałkach.

 

 

- Ten rok w Suwałkach jak i  w całym kraju skupiony będzie wokół Marii Konopnickiej. Najważniejszym wydarzeniem będzie otwarcie nowej stałej wystawy w jej Muzeum.  Przed nami oczywiście kolejna edycja Pikniku Kawaleryjskiego – powiedział Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

 

 

- Suwalski Ośrodek Kultury jak co roku przygotował swoje sztandarowe wydarzenia, wystawy i festiwale. Jako jednostka jesteśmy zaangażowani w organizację Suwałki Blues Festivalu, Dni Suwałk ale też wiele innych imprez – powiedział Ignacy Ołów, dyrektor SOK.

 

Dodaj komentarz