Gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy?

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu, masz dwa wyjścia. Nabyć go za gotówkę albo skorzystać z kredytu samochodowego. Dzisiaj napiszemy o tym, czym jest taki kredyt gotówkowy, czym się charakteryzuje oraz jakie są jego rodzaje. Dowiesz się również, gdzie szukać najkorzystniejszych ofert tego typu.

 

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt na zakup samochodu to rodzaj finansowania przyznawany na konkretny cel. W tym przypadku jest to oczywiście zakup pojazdu. Najczęściej zaciągany jest, by cieszyć się nowym lub używanym autem, ale nie tylko. Za jego pomocą można sfinansować również zakup motoru, traktora, skutera, kampera, łodzi, czy maszyn budowalnych.

 

O kredyt w banku można wnioskować w takiej instytucji lub bezpośrednio u autoryzowanego dealera samochodowego, od którego chcemy nabyć samochód. W przypadku takiego zobowiązania warto brać pod uwagę czynniki, na które zwracamy uwagę podczas zaciągania klasycznego kredytu gotówkowego. Mowa tutaj o takich parametrach jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania, oprocentowanie kredytu samochodowego, czy całkowita kwota kredytu, prowizja itd.

 

Jakie są rodzaje kredytów samochodowych?

Niezależnie od tego, jaki jest całkowity koszt kredytu oraz oprocentowanie kredytu warto zapoznać się z rodzajami dostępnych finansowań, a jest to kredyt:

 

  • Standardowy – miesięczna rata kapitałowo-odsetkowa, zawierany na określony czas (zwykle max. 10 lat);
  • Jednoratowy – to zobowiązanie polecane kredytobiorcom, którzy dysponują gotówką w wysokości połowy wartości auta. Pozostałą kwotę wpłaca się po ustalonym czasie np. po roku. Często spotyka się go w postaci kredytu 50/50 lub 60/40. Zaletą jest brak odsetek;
  • Raty malejące – z każdym miesiącem rata maleje. W takim przypadku warto jednak pamiętać, że pierwsza rata jest bardzo wysoka;
  • Balonowy – niskie, miesięczne raty, które obejmują 80% wartości samochodu, a ostatnia rata stanowi równowartość pozostałych 20%. Nie jest wymagana wpłata własna;
  • Leasing konsumencki – podczas trwania umowy użytkownik spłaca raty obejmujące jedynie koszty utraty wartości pojazdu. Po zakończeniu umowy może wykupić auto za określoną w dokumencie kwotę.

 

Ciekawą możliwością jest także kredyt samochodowy na oświadczenie. Sprawdź więcej informacji: https://kredytowo.org/kredyt-samochodowy-na-oswiadczenie/

 

Zakup pojazdu – najkorzystniejszy kredyt samochodowy

Jak więc widzimy kredyty samochodowe, mają bardzo wiele rozwiązań, które z pewnością zostaną dopasowane do indywidualnych predyspozycji kredytobiorców. Sfinansowanie zakupu pojazdu jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

W przypadku kredytu samochodowego oferowanego przez banki możemy liczyć na spłatę trwającą najczęściej od 2 do 5 lat. Zabezpieczenie kredytu samochodowego jest ściśle związane z nabywaną ruchomością, dlatego możemy liczyć na preferencyjne koszty takiego zobowiązania.

 

Gdzie szukać kredytu samochodowego?

Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, warto wybrać oczywiście najtańszy kredyt samochodowy. Ważne jest to, czy w takim przypadku czeka nas zmienna stopa oprocentowania kredytu, oraz jakie będą raty kredytu samochodowego. Jak szukać najlepszych ofert?

 

Najlepszym rozwiązaniem jest ranking kredytów samochodowych. W jednym miejscu możemy sprawdzić i porównać najlepsze oferty na rynku. Obsługa takich miejsc jest intuicyjna i prosta, zazwyczaj  wystarczy wpisać kwotę i okres spłaty, by po chwili ukazała się lista kredytów.

 

W przypadku kredytu na auto lub innych kredytów gotówkowych warto oczywiście zwrócić uwagę na najważniejsze parametry zobowiązania, czyli RRSO, kwota do spłaty, czy wysokość przewidywanej raty. Warto korzystać z takich narzędzi, gdyż wówczas nie istnieje potrzeba szukania ofert na własną rękę, rozmów z doradcami kredytowymi, wizyt w różnych bankach itd. Wszystkie niezbędne informacji możemy uzyskać w zaledwie kilka minut.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz