Od września suwalscy uczniowie skorzystają z nowych budynków

Remontują suwalskie szkoły

Blisko zakończenia inwestycji jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

 

W nowym budynku przy Szkole Podstawowej nr 4 o powierzchni prawie 2,5 tysiąca m2. powstanie 10 sal lekcyjnych, w tym 5 z zapleczem o powierzchni od 11 do 17 m2. Od września korzystać będzie można również z pokoju nauczycielskiego, świetlicy, biblioteki, windy oraz łazienki. Zakresem zamówienia objęto ponadto wykonanie drogi dojazdowej do ulicy Spokojnej z miejscami parkingowymi i chodnikami.

 

Od nowego roku szkolnego uczniowie uczący się w Zespole Szkół numer 6 skorzystają z nowoczesnego obiektu warsztatowego. Nowy budynek będzie podzielony ogólnodostępnym korytarzem na 2 części: od wschodu znajdą się warsztaty dla branży mechanicznej, od zachodu dla branży drzewnej. Większość pomieszczeń posiadać będzie niezależne, bezpośrednie wjazdy - głównie bramami segmentowymi.

 

W obiekcie utworzone zostaną pomieszczenia dla 5 zawodów istniejących w ZS nr 6 (technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik technologii drewna, stolarz) i 3 nowych zawodów (kierowca mechanik, blacharz samochodowy, mechanik operator maszyn do produkcji drzewnej).

 

Koszt obu inwestycji to kwota około 15 milionów złotych. Znaczna część środków pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

Foto: UM Suwałki

2 Komentarzy

Dzieci w szkole coraz więcej, a szkoła jeszcze przed rozbudową zmagała się z brakiem powierzchni do prowadzenia lekcji z wychowania fizycznego.

Adrian

31/07/2020

Jeszcze przed wbiciem łopaty wycięto 4 lub 5 modrzewi, które nikomu w niczym nie przeszkadzały bo rosły przy chodniku.
Żeby zrobić miejsce na wjazd do budowy wystarczyło usunąć jeden.

50 metrów dalej ekipa ekstermnatorów zieleni zabiła dorodną brzozę, bo wkopywali rurę, tak jakby tej rury nie można było przesunąć 1,5m w bok.

Dodaj komentarz