Żuri Olsztyn zwycięzcą turnieju w Suwałkach

Turniej GWIAZDkowy w Suwałki Arenie

Przez dwa dni w hali Suwałki Arena chłopcy z rocznika 2012 rywalizowali w Turnieju GWIAZDkowym. Zwycięzcą została drużyna Żuri Olsztyn, a na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.

 

Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczył fakt, że wyniki spotkań były rozstrzygane dopiero w ostatnich sekundach. Gra ośmioletnich piłkarzy sprawiła, że ręce same składały się do oklasków. W ciągu dwóch dni rywalizacji drużyną, która zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium była ekipa Żuri Olsztyn. Chłopcy z Olsztyna zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując wysokie umiejętności indywidualne oraz zespołowe. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze. Drużyna prowadzona przez trenerów Arkadiusza Szczerbowskiego oraz Daniela Ołowniuka w każdym meczu bardzo dzielnie walczyła. Nasi zawodnicy zwyciężyli 5 meczów, 1 mecz zremisowali oraz ulegli późniejszemu triumfatorowi rozgrywek. W meczu o trzecie miejsce Varsovia Warszawa pokonała po serii rzutów karnych Wisłę Kraków.

 

Klasyfikacja końcowa:


1. Żuri Olsztyn
2. AP Wigry Suwałki
3. Varsovia Warszawa
4. Wisła Kraków
5. BE A Star Wilczki Warszawa
6. Polonia Warszawa
7. AP Jagiellonia Białystok
8. AP Talent Białystok 

 

  • Najlepszy zawodnik turnieju – Maciej Szczęsny (AP Wigry Suwałki)
  • Najlepszy bramkarz turnieju – Szymon Mokijewski (Żuri Olsztyn)
  • Król strzelców turnieju – Julian Krasa (Żuri Olsztyn)

 

Najlepsi zawodnicy swoich drużyn – Adam Kaszkiel (AP Wigry), Oskar Matusiewicz (Varsovia), Leon Lembas (Wisła), Filip Moczulski (Jagiellonia), Grzegorz Gołub (AP Talent), Oskar Lewkowicz (Żuri), Bartosz Rękawek (Polonia), Adam Sadkowski (Be a Star Wilczki).

 

1 Komentarzy

Siusiak

14/01/2021

Jeśli bierze się dwóch najlepszych zawodników w województwie z innego zespołu i jedzie z nimi na turniej to się wygrywa. Brawo Suwałki. Nie wiem z kim przegraliście w finale ale na pewno nie było to Zuri Olsztyn.

 

Dodaj komentarz