„Piekło kobiet”. Tłum na ulicach Suwałk

Ogólnopolski protest kobiet

Po raz drugi setki osób wyszły na ulice Suwałk, aby protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.


Trybunał Konstytucyjny zadecydował o odebraniu kobietom możliwości decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu. To spowodowało protesty w całej Polsce, w tym również w Suwałkach. Pierwszy z nich odbył się w minioną sobotę 24. października. Dziś (26.10) tłum osób ponownie wyszedł na ulicę. Od godziny 16.00, czyli w jednej z szczytowych godzin dla ruchu samochodowego tłum ludzi rozpoczął spacer ulicami miasta, starając się iść jak najwolniej szczególnie na przejściach dla pieszych i tamować ruch.


- Jesteśmy tutaj bo nie zgadzamy się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Blokowanie dróg sprawi, że więcej osób to zauważy i może dzięki temu Rząd zainteresuje się tym problemem, gdyż póki co milczy. Jest to może nieco nieprzyjemna dla kierowców forma protestu, ale w jakiś sposób trzeba pokazać, że nie pasuje nam to co się dzieje w Polsce. Jest to zamach na prawa człowieka – mówili organizatorzy protestu.


Tłum swój marsz rozpoczął na placu Marii Konopnickiej a następnie udał się m.in. pod biura poselskie Jarosława Zielińskiego i Lecha Kołakowskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jak w przypadku sobotniej (24.10) manifestacji mieli ze sobą transparenty, a po drodze skandowali hasła "piekło kobiet", „to jest hańba” czy „chcemy zmiany, koniec ciszy”. Mimo iż, kilkukrotnie zebrani utrudniali ruch aut poprzez powolne przechodzenie przez pasy, to kierowcy podchodzili do całej sytuacji ze zrozumieniem i wielokrotnie wyrażali swoje poparcie wobec protestu używając samochodowych klaksonów.

 

24 Komentarzy

Brawo Panie! Jesteście odważne i wspaniałe. TAK TRZYMAĆ!! Rozsądek i myślenie, to bardzo ważne w naszym życiu. WYTRWAŁOŚCI w tym co teraz robicie. Może w końcu coś się wreszcie uda.

Piekło kobiet ? Tak , dla wierzących i tych nie, kto zabija ma piekło jak w banku !

MIRO

27/10/2020

Dodane przez poll w odpowiedzi na

Skoro jedziesz w tym klimacie, to wyjaśnij, co Twoim zdaniem czeka księży pedofilii oraz biskupów chroniących tych kryminalistów? Co jest gorszą zbrodnią: usunąć płód obciążony wadami, które ostatecznie są śmiertelne, czy gwałcić niewinne dzieci, skazując je na traumę przez całe życie?

PRAWDA

26/10/2020

Jeśli ktoś z tych protestujących zachoruje nie powinien być przyjęty do szpitala i leczony z kasy wspólnej

No widzisz, jeśli ktoś zachoruje na prawo być leczony z kasy wspólnej, jak każdy palacz, nadużywający "ducha puszczy", lubiący słodkie i nielubiący ruszać się. Bo płaci zwykle za to do tej kasy. 

jak tak źle to nie bierzcie 500 plus, emeryci i renciści niech nie biorą 13 emerytury, nie bierzcie 500 plus za egzystencję, nie bierzcie zasiłków, pracujcie za pieniądze za najniższą krajową jaka była za czasów platformy, a co do łóżek to nikt nie karze rozkładać nóg przed facetem i brać 500 zł

Słusznie nie biorę 500+ nie pobieram również 13-tej emerytury. Sądzę, że osoby w wieku 40-55 lat w większości nie korzystają z tych świadczeń. Ale co będzie jeżeli taka kobieta zajdzie w ciążę - przecież może tak się zdażyć? Xxx powie, żyć w celibacie.

Wstydzę się za Suwalki. Za te twarze wrzeszczące na ulicach.

Hasło: "Bóg, Honor, Ojczyzna", zamieniono na gnój, moja macica.

 

Wstyd.

strzała

27/10/2020

Nie mam złudzeń, PIS to oszołomy a opozycja to idioci. Ale demokracja na tym polega: rządzą oszołomy a próbują ją rozliczać idioci.

Prawdę piszesz najlepiej nie protestować i nie uprawiać sexu. Sądzę, że w pierwszej kolejności powinieneś/naś dać dobry przykład. Ciekawe, czy kościół popiera usuwanie macic kobietom i kastrację mężczyzn. Koniecznie trzeba zgłosić taką poprawkę do PIS-u.

Może inaczej. Przychodzi do spowiedzi młoda dziewczyna i mówi że popełniła grzech ponieważ pierwszy raz przespała się z chłopakiem. Jaki grzech, oburzył się ksiądz. Toż to piekło za to, krzyczy. A dziewczyna na to, eee tam, z początku faktycznie, trochę piekło, a później całkiem fajnie i przyjemnie było.

sama szkolna młodzież...drogie babcie, rozpoznajecie swoje rozbestwione, wulgarne wnuczki..?.zastanówcie się matki kogo wy wychowujecie.. Czy rozumiecie wyrok Trybunału i czego on dotyczy.??  Nie sądzę,.. lewactwo opanowało wasze mózgi. Katastrofa nas czeka ,w przyszłości  zażądają eutanazji osób starszych, bo już starzy są dla nich obciążeniem...

Czy te pannice za kilka lat będą prosić o sakrament małżeństwa..??  brzydzę się Wami..

strzała

31/10/2020

świat ludzi kręci się tylko dzięki seksowi :-) a nie starym dewotkom które wyżywają się na młodych dziewczynach pragnących wolności wyboru ;-)

Dodaj komentarz