Rekord zakażeń w kraju, 23. zgon w Podlaskiem

Wzrasta liczba zachorowań COVID-19

Kolejny dzienny rekord zachorowań zakażeń koronawirusem - ostatniej doby w kraju odnotowano 809 przypadków. W Województwie Podlaskim zmarła 23 osoba.

 

Jak poinformowało w piątek (07.08) Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju minionej doby zmarło 13 osób. Jedną z osób była mieszkanka powiatu białostockiego. 78-letnia kobieta była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące. Łącznie w Województwie Podlaskim zmarły już 23 osoby. 

 

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował również o jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu laboratoryjnego. To mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, który przebywa w izolacji domowej. W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1041 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 871 osób. W samych Suwałkach zakażone są cztery osoby, a wyzdrowiało 17.

4 Komentarzy

Adrian

07/08/2020

Rzecznik Sznel, uważa że jak rząd nie czegoś kazał to nie można. Otóż można panie rzeczniku. Można wyłączyć przyciski na skrzyżowaniach, można zadbać o płyn dezynfekcyjny w miejscach publicznych, można zadbać o środki czystości.

Kiedy zakażeń było 200, to ratusz robił pokazuchę z dezynfekowaniem przystanków i zamykaniem bulwarów, a jak jest >800 to udaje, że problemu nie ma ???

Alberto

10/08/2020

Dlaczego choruje tylko szare społeczeństwo? W Biedronkach, Lidlach, Tesco czy na wakacjach nic a przewalają się w tych sklepach tysiące osób dziennie. A niby górnicy przechodzą teraz epidemie? To jest podejrzane i powinno dać wszystkim do myślenia. W szpitalach podsuwają ludziom z zawałem serca czy udarem mózgu kartę podpisania że może być chory na korone, bo ma 38 stopni gorączki. Robią dziesiątki badań w kierunku covida zamiast ratować życie. Taki człowiek umiera, a później jest wpis że zmarł z powodu koronawirusa. Sąsiadka zmarła na raka to przyczyną śmierci był oczywiście koronawirus i gdyby nie sprawa w sądzie to do dnia dzisiejszego by jej nie pochowali... To już jest paranoja 

Ciekawe, czy kopalnie można wietrzyć tak jak mieszkania lub wentylować powietrze? Jeżeli ktoś umrze, to bez testów nie wpisują koronawirusa, a po śmierci nie robią testów - musiał być inny powód braku możliwości pochówku.

Dodaj komentarz