Biblioteka potrzebuje nowych książek

Biblioteka publiczna w Suwałkach apeluje o finansową pomoc

 

- Biblioteka bez nowych książek właściwie nie istnieje, a nas nie stać żeby te książki kupić - mówiła o trudnej sytuacji w placówce Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

O pomoc w zbiórce środków finansowych na zakup nowości wydawniczych apeluje Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Sytuacja finansowa placówki jest trudna, co odczuwają jej czytelnicy, którzy pytają o nowe pozycje, na zakup których biblioteki obecnie nie stać. 

- Mamy trudny rok, mamy mało pieniędzy. Jak wiadomo wszyscy oszczędzają, więc mało jest instytucji, które chcą wesprzeć Bibliotekę, a książki musimy kupować. Biblioteka bez nowych książek właściwie nie istnieje. Czytelnicy przychodzą tu, żeby czytać, ale żeby czytać głównie nowe książki. O nich dowiadują się z internetu, z księgarni, czytają recenzje i potem przychodzą po te książki do nas. A my tych książek cały czas nie mamy. Wiemy o tym ,że te książki ukazują się, bo śledzimy rynek wydawniczy, ale nie stać nas, żeby je kupić - mówiła Maria Kołodziejska, dyrektor suwalskiej biblioteki

Biblioteka czeka obecnie na projekt, który ogłasza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednak potrzebuje do tego sporego wkładu własnego. I tak, żeby otrzymać 30 tysięcy złotych dofinansowania Biblioteka musi zapewnić wkład własny na poziomie około 65 tysięcy. 

- Wkład własny jest z roku na rok większy, a my z roku na rok mamy coraz mniej pieniędzy by go zapewnić. Dlatego apelujemy do naszych czytelników i przyjaciół Biblioteki, którzy mają własne księgozbiory i nie korzystają z naszych, o wkład pieniężny. O to, żeby wpłacać na konto Biblioteki jako darowiznę każdą złotówkę, bo każda złotówka przekłada się na nowe książki, które potem mogą czytać inni ludzie. Książki drożeją i nie każdego stać, by kupić je w księgarni, a do Biblioteki może przyjść każdy - apeluje dyrektor.  

Wspomóc Bibliotekę można wpłacając darowiznę na konto (Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ul. E. Plater 33A, 16-400 Suwałki, Bank Pekao S.A. 98 1240 5211 1111 0000 4927 8031), bądź bezpośrednio do puszki ustawionej w placówce. Można też w bibliotece zakupić "za grosze" książki, które wycofywane są z księgozbioru.
 

biblioteka-plakat

4 Komentarzy

Mniej pracowników będzie więcej kasy ( po co dyrektor  , zastępca ) będzie więcej kasy 

wiele osób chciało dać nowe książki do biblioteki ale odpowiedź była nie potrzebujemy więc poszły na śmietnik a teraz beczą że książki chcą pieniędzy tylko

Dodaj komentarz