Szpital zakupi sprzęt i aparaturę medyczną

Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych” z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska

 

Stoły zabiegowe i operacyjne, respiratory, czy aparaty do znieczulenia zakupi Wojewódzki Szpital im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Placówka otrzymała na ten cel 170 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

 

Decyzję w sprawie dofinansowania suwalskiego szpitala podjął zarząd województwa na poniedziałkowym (01.07) posiedzeniu. Wszystko w ramach dofinansowania projektu „Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych” z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska na lata 2021-2027. Szpital Wojewódzki w Suwałkach w partnerstwie ze Szpitalem Okręgowym w Olicie na Litwie realizują zadanie, które przyczyni się do wzmocnienia placówek medycznych w sytuacjach kryzysowych.

 

Projekt obejmuje zakup sprzętu i aparatury medycznej w tym oświetlenie zabiegowe, kardiomonitory, oraz łóżka. Wykorzystany zostanie na oddziałach ratunkowym, anestezjologicznym, intensywnej opieki medycznej i bloku operacyjnym. Będą to także specjalistyczne szkolenia dla pracowników szpitala z zaopatrywania i leczenia obrażeń pacjentów. Wartość projektu to blisko 2,4 mln zł. na lata 2024-2025. Dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie ponad 235 tys. zł.

4 Komentarzy

Anonymous

02/07/2024

Ile? Tylko nie wydajcie na glupoty :) To juz SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach dostal kilkakrotnie wiecej pieniedzy i to po kilka razy na to samo.

pacjent

03/07/2024

Sprzęt? co z tego sprzętu?! jak tam ani ładu ani składu nie ma! zróbcie najpierw tam porządek ,a pozniej patrzcie pieniędzy i sprzętów!

Dodaj komentarz