Pomagają pacjentom suwalskiego szpitala

Zbiórka potrzebnych rzeczy dla pacjentów suwalskiego szpitala

Zbiórkę niezbędnych rzeczy dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zorganizowała Fundacja PROMYK.


Szpitale w ramach własnych środków dbają o zaopatrzenie, ale w czasie pandemii i walki z koronawirusem potrzeby są ogromne i każda pomoc jest na wagę złota. Dlatego też Fundacja PROMYK z Suwałk prowadzi zbiórkę niezbędnych pacjentom rzeczy. Przede wszystkim potrzebna jest woda mineralna nie gazowana w małych butelkach, nutridrinki, mydło w płynie, ręczniki papierowe i chusteczki nawilżające. Potrzebne są też piżamy w większym rozmiarze. Mogą być używane, ale w dobrym stanie i oczywiście uprane.

 

- Pacjenci trafiają na oddziały z różnych sytuacji. Nie zawsze mogą i zdążą spakować potrzebne rzeczy. Nie ma odwiedzin, a tym samym przekazywanie czegokolwiek przez rodzinę jest utrudnione. Poza tym nie wszyscy mają bliskich pod ręką. Podarowana butelka wody nie tylko zaspokaja pragnienie pacjenta, ale jest gestem  wsparcia i solidarności. To miły gest empatii z zewnątrz dla chorych i osamotnionych covidowych pacjentów. Myślę, że nikogo nie trzeba o tym przekonywać – mówiła Maria Sienkiewicz, szefowa suwalskiej Fundacji PROMYK.

 

Osoby, które chciałyby przekazać wymienione rzeczy, prosimy o dostarczanie ich do suwalskiej Straży Miejskiej ul. Noniewicza 71 A  od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 – 16.00.

2 Komentarzy

Borze szumiący. Miliardy na TVP, miliony na nagrody dla polityków, Sasin robi nieistniejące wybory, Szumowski kupuje niewidzialne respiratory. A szpital prosi o wodę dla pacjentów i mydło... Gdzie ja żyję.

Dodaj komentarz