Po 300 tys. zł. na suwalskie szpitale z budżetu województwa

Szpital dostanie pieniądze z województwa podlaskiego

Po 300 tysięcy złotych dofinansowania z Zarządu Województwa Podlaskiego otrzymają Szpital Psychiatryczny w Suwałkach oraz Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera.

 

Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął w piątek (20.11). Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup respiratorów, specjalistyczne łóżka dla chorych na COVID-19 oraz środki dezynfekcji i ochrony osobistej. Łącznie do podlaskich jednostek zdrowia trafi ponad 2,7 mln zł. - Nieustannie wspieramy w walce z pandemią  jednostki ochrony zdrowia podlegające samorządowi. Dzięki podjętej dziś decyzji kolejne środki trafią do naszych jednostek. Pozwolą one na zakup środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych, które jak wiemy, bardzo szybko się zużywają. Pieniądze z budżetu województwa wesprą też powstający obecnie w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku oddział dla pacjentów chorych na COVID-19 – mówił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. 

 

Po 300 tys. zł na dezynfekcję i środki ochrony osobistej w wojewódzkich placówkach medycznych otrzymają m.in. Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach i Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Kwotą 75 tys. władze województwa wsparły również Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach, a SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach otrzymał 15 tys. zł. Kwoty oszacowano na podstawie analizy zużycia środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji w okresie od 1 października br. Według prognozy przekazane pieniądze pozwolą placówkom medycznym zabezpieczyć się w środki ochrony indywidualnej oraz do dezynfekcji do końca roku.   

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz