21-letni Dariusz z Suwałk potrzebuje pomocy

pomoc w zbiórce środków na leczenie i rehabilitację

 

O pomoc w zbiórce środków na leczenie i rehabilitację prosi rodzina 21-letniego Dariusza Dowtorta z Suwałk, który w październiku ubiegłego roku doznał poważnego urazu oraz złamania kości czaszki i twarzoczaszki.

 

Darek dotychczas był miłym, radosnym chłopakiem, bardzo ufnym w stosunku do ludzi. Zaczął swoją pierwszą pracę, był z niej bardzo zadowolony, miał liczne plany na przyszłość. Niestety noc z 2. na 3. października 2023 roku wywróciła jego życie do góry nogami. Chłopak został dotkliwie pobity. Doznał poważnego urazu oraz złamania kości czaszki i twarzoczaszki. Jego życie uratował przypadkowy przechodzień. Darek został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po trzech tygodniach trafił do kliniki neurologicznej, gdzie przeszedł bardzo długą, skomplikowaną operację głowy i znów został wprowadzony w śpiączkę. 

- Po wybudzeniu byłam pełna nadziei, że będzie dobrze, wszystko na to wskazywało… Jednak los chciał inaczej… W noc przed powrotem do domu doszło do zatrzymania akcji serca. Po długiej reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe, jednak długie niedotlenienie pozostawiło nieodwracalne skutki. Stan Darka dramatycznie się pogorszył, konieczne było ponowne wprowadzenie w stan śpiączki. Do tych wszystkich urazów głowy doszła padaczka i całkowity bezwład. Chciałabym przenieść Darka do domu, by móc się nim zająć. Niestety, by to było możliwe, konieczny jest zakup specjalistycznego łóżka - relacjonuje rodzina Darka.

Darek obecnie przebywa w domu, ale jego stan nie uległ zmianie. W dalszym ciągu nie oddycha samodzielnie – jest podłączony do respiratora i wymaga ciągłej, całodobowej opieki. Pomimo leków ciągle występują drgawki epileptyczne. Darek nieustannie łapie też wszelkie infekcje.

- Bardzo istotnym elementem codzienności syna jest leczenia i rehabilitacja. Niebawem Darek będzie miał konsultacje neurologiczne i okulistyczne. Dwa razy w tygodniu odbywa się fizjoterapia, jednak to stanowczo za mało. Koszty są przerażające... Potrzeby syna zaczynają przekraczać moje możliwości finansowe. Dziękuję, że nas wspieracie. Wiem, że cuda się zdarzają. Liczę, że z Waszą pomocą i dla Darka zdarzy się taki cud - przekazała mama Darka. 

Link do zbiórki - https://www.siepomaga.pl/dariusz-dowtort

Dodaj komentarz