1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

przebudowana zostanie pracownia patomorfologii w szpitalu w Suwałkach

 

Dzięki środkom z z budżetu województwa podlaskiego przebudowana oraz doposażona zostanie pracownia patomorfologii w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, a ośrodek rehabilitacji zmodernizuje infrastrukturę informatyczną.

 

Zarząd województwa podlaskiego na posiedzeniu w czwartek (30.11) podjął decyzję o przyznaniu suwalskim placówkom medycznym dofinansowania w łącznej kwocie ponad 1,7 mln zł. I tak Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przyznane niemal 1,5 mln zł zainwestuje w pracownię patomorfologii. Jej modernizacja obejmie pomieszczenia istniejącego prosektorium wraz z pomieszczeniami technicznymi. Wymienione zostaną m.in.: instalacja grzewcza, wodna, wyposażenie sanitarne, kanalizacja sanitarna, wentylacja, oświetlenie. Dodatkowo przewidziane są również dostawa i zakup, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania zakładu, sprzętu.

 

Z kolei w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach zmodernizowana zostanie infrastruktura informatyczna. Zakup nowego sprzętu i montaż sieci komputerowej znacząco usprawni pracę placówki. Kwota dotacji na ten cel to prawie 300 tys. zł.

–Te inwestycje to kolejny krok do poprawy jakości leczenia mieszkańców województwa podlaskiego, ale także funkcjonowania personelu za to leczenie odpowiedzialnego. Zawsze z uwagą pochylamy się nad potrzebami naszych placówek medycznych, ponieważ obszar zdrowia jest dla nas szczególnie ważny– podkreślił Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego.

Dodaj komentarz