Jubileusz 35-lecia Przedszkola nr 8

Jubileusz Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi

 

Uroczyste obchody Jubileuszu 35-lecia Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się w piątek (16.06) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Nauczyciele z Przedszkola nr 8, wszystkie grupy przedszkolne wraz z rodzicami oraz władze miasta i goście z innych placówek oświatowych spotkali się dziś w auli suwalskiej uczelni, aby wspólnie świętować 35 urodziny powstania "ósemki". W uroczystość zaangażowały się wszystkie przedszkolaki, których łącznie jest blisko 120. Zarówno 3-latki jak i 6-latki zaprezentowały się na scenie tańcząc bądź śpiewając. Wyświetlony został film o szkole. Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień, podziękowań i prezentów. Wśród nich znalazł się czek od prezydenta Suwałk, który na ręce Urszuli Rutkowskiej, dyrektor Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi wręczył symboliczną tabliczkę z kwotą dziesięciu tysięcy złotych.

- To dzień pełen dumy, radości i wdzięczności za wszystkie lata, które minęły nam na służbie, edukacji i opiece nad najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Wielu z nich dziś jest już rodzicami, którzy przyprowadzają do nas nowe pokolenie suwalczan. Na przestrzeni tych lat przedszkole zmieniło swoje oblicze, specyfikę, strukturę. W istocie jednak pozostało takie samo. Jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest przede wszystkim częścią naszego życia. Przez te 35 lat przedszkole stało się miejscem, gdzie tysiące dzieci odkrywało świat, kształtowało swoje umiejętności, budowało przyjaźnie i zyskiwało solidne podstawy do dalszego rozwoju. Jestem niezmiernie wdzięczna całej naszej społeczności przedszkolnej za ciężką pracę, oddanie i zaangażowanie. Wkładacie w rozwój naszej placówki całe swoje serce i to dzięki naszym wspólnym wysiłkom odnosimy sukcesy i jesteśmy doceniani - mówiła w swoim przemówieniu Urszula Rutkowska, dyrektor przedszkola.

Placówka promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym, stwarza dzieciom możliwość samorealizacji poprzez uczestnictwo w ciekawych zajęciach, zajęciach dodatkowych, warsztatach, kołach zainteresowań, konkursach, olimpiadach, festiwalach. Koncepcja placówki ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby, umożliwia mu wszechstronny rozwój osobowości. Ze względu na integracyjny charakter placówki oddziały liczą 20-oro dzieci, w tym maksymalnie 5-oro ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nad rozwojem dzieci czuwa wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna nastawiona na nowatorskie działania edukacyjne gwarantując wysoką jakość pracy placówki. Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.

- Praca z dziećmi to cudowne wyzwanie. Na pewno nikt kto tego nie czuje i nie kocha, nie będzie robił tego dobrze, ani z pasją. To są mali ludzie, każdy z nich jest inny. Każdy ma swoje odmienne zainteresowania, odmienne potrzeby. Jeden to płaczek, drugi jest dociekliwy, a trzeci to przebojowy bohater. Z każdym trzeba sobie poradzić i każdemu pomóc. Zarówno wyrównywać ewentualne braki i deficyty, jak również rozwijać pasje i talenty. W naszej placówce oprócz tego, że mamy kształcenie integracyjne, dbamy o rozwijanie pasji i kreatywności dzieci. Dzieci u nas przepięknie tańczą, malują, biorą udział w przeróżnych inscenizacjach, występach, przeglądach. Realizujemy działania ekologiczne, rodzinne, patriotyczne, wyjeżdżamy do różnych ciekawych miejsc, staramy się rozwijać wszelkie możliwe pasje - zapewniała Maria Jolanta Starzyńska nauczycielka "ósemki".

Dodaj komentarz