Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]

Przedszkole nr 8 koncert z okazji dnia niepodległości

Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.

 

Pomimo pandemii i ograniczeń z tym związanych dzieci przygotowały piękny montaż słowno muzyczny. Zaprosiły Rodziców i kolegów do włączenia się w świętowanie we własnych domach za pośrednictwem Internetu i mediów. Podczas występów prezentowały najbardziej wartościowe utwory muzyczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło tańca do utworu „Przybyli Ułani Pod Okienko” jak również „Marszu Pierwszej Brygady” czy „Szarej Piechoty”. Recytując wiersze przedstawiły trudny rys historyczny naszej ojczyzny.  


 Głównym celem prezentacji było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. - W przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne - przekazały Maria Jolanta Starzyńska i Lidia Oliszewicz, wychowawczynie grupy.

 

Dodaj komentarz