Źródełko wody pitnej pojawi się na placu Marii Konopnickiej

kolejne w mieście źródełko wody pitnej

 

Nie przy rondzie św. Jana Bosko, jak proponowała radna Anna Ruszewska, a na placu Marii Konopnickiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach ulokuje kolejne w mieście źródełko wody pitnej.


Interpelację w sprawie zainstalowania powszechnie dostępnego źródełka wody pitnej, umiejscowionego przy rondzie św. Jana Bosko, złożyła do prezydenta Suwałk Anna Ruszewska z klubu Razem dla Suwałk. Radna w swoim piśmie do prezydenta zaznaczała, że dostęp do wody pitnej ma znaczenie nie tylko dla komfortu ale również dla zdrowia mieszkańców. Zwłaszcza podczas uprawiania sportu, wysiłku, spaceru czy w upale powinniśmy wszyscy dbać o odpowiednie, regularne nawadnianie organizmu.

 - Przebywając poza domem, z powodu braku dostępu do wody z kranu, mieszkańcy muszą kupować wodę w plastikowych butelkach. Butelki te zapełniają kosze, których z powodu ogromnej ilości śmieci pojawia się w różnych miejscach miasta coraz więcej. Pomimo tego kosze szybko są przepełniane i wymagają opróżniania nawet kilka razy dziennie.

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że z uwagi na stosunkowo niewielki ruch pieszych i rowerzystów, który nie odbiega znacząco od innych miejsc na terenie miasta, lokalizacja ta nie jest obecnie wytypowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o. jako priorytetowe miejsce montażu źródełka. Dodał, że szacunkowy koszt zamontowania źródełka wynosi około 21 tys. zł netto.

- Jednocześnie chciałbym podkreślić, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o. w miarę posiadanych możliwości finansowych stara się montować ogólnodostępne źródełka wody pitnej w miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców i turystów, czego przykładem może być źródełko zamontowane na bulwarach przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia, Zalewie Arkadia i Parku Konstytucji 3 Maja. Dbając o stały rozwój powszechnie dostępnych źródełek, informuję, że montaż kolejnego źródełka został zaplanowany na terenie Placu M. Konopnickiej - zakończył prezydent.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz