Jacek Niedźwiedzki niezastąpiony

Brak wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach

 

Suwalscy radni postanowili w środę (25.10) nie wybierać nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach. Miejsce zwolniło się po tym, gdy Jacek Niedźwiedzki został posłem do Sejmu RP. 

 

Wczoraj, podczas sesji Rady Miasta suwalscy radni mieli rozpatrywać projekt uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach. Wszystko dlatego, że dotychczasowy wiceprzewodniczący Jacek Niedźwiedzki z klubu Suwałki Przyszłości został wybrany na posła nowej kadencji i jego mandat w Radzie Miasta wygasł. Anna Gawlińska z ugrupowania Mieszkańcy Suwałk zaproponowała jednak, aby nowego wiceprzewodniczącego nie wybierać i nie generować dodatkowych kosztów, bo dwóch zastępców jest już i tak liczbą wystarczając.

- Ugrupowanie Mieszkańcy Suwałk od samego początku kadencji naszej Rady stało na stanowisku, że w przypadku naszego miasta wystarczającą liczbą zastępców przewodniczącego jest liczba dwa. Dzisiaj nadarza się dobra okazja, żeby ładnie zakończyć tę kadencję i nie obsadzać na siłę stanowiska wiceprzewodniczącego, ponieważ zarówno pan przewodniczący jak i jego zastępcy póki co cieszą się dobrym zdrowiem i żadne przypadki nam tutaj nie zagrażały. W razie czego zawsze można procedurę uruchomić. Został nam kilka miesięcy i nie generujmy środków, tym bardziej, że za chwilę będziemy zastanawiać się nad poniesieniem podatków, i jak wtedy zagłosujemy - pytała radna. 

Punkt dotyczący podniesienia stawek podatków od nieruchomości i środków transportowych do którego odnosiła się radna ostatecznie został zdjęty z porządku obrad i będzie procedowany w późniejszym terminie. Natomiast do kwestii obsadzenia funkcji przewodniczącego odniósł się Kamil Lauryn, nowy przewodniczący klubu Suwałki Przyszłości, który zastąpił na stanowisku Jacka Niedźwiedzkiego. Zauważył on, że obecnie największy klub Radzie Miasta nie ma swojego przedstawiciela w gronie przewodniczących. 

- Jako klub Suwałki Przyszłości uważamy, że pewne proporcje zostały złamane. Rozumiemy, przyjmuje to z pokorą, ale uważamy, że pewne zasady zostały złamane - mówił Lauryn.

Radni większością głosów zdecydowali jednak, że punkt o wyborze wiceprzewodniczącego zostanie zdjęty z porządku obrad. Przeciwni tej decyzji byli radni klubu Suwałki Przyszłości, pozostali głosowali jednak za podjęciem tej decyzji.  

12 Komentarzy

Okazuje się, że Niedźwiecki nie jest niezastąpiony, tylko był zbędny w prezydium rady😄. 

Ciekawski Lewak

26/10/2023

Dodane przez Irek w odpowiedzi na

To samo będzie w sejmie. Nie widzę żeby coś załatwił dla Suwałk. Wiec będzie tam zbędny. Obym się mylił 

Ciekawski lewak

27/10/2023

Dodane przez Ciekawski Lewak w odpowiedzi na

... się podszywasz niekulturalny człowieczku? Jesteś jednak żenujący i dodatkowo masz chyba problem  czytania ze zrozumieniem....Zwróciłem ci już raz grzecznie uwagę, powtórzę jeszcze raz, wymyśl sobie pseudonim i pisz co chcesz, ale nie podszywaj się pod innych forumowiczów. 

Kolega

27/10/2023

Dodane przez Ciekawski lewak w odpowiedzi na

Te lewak! Ty masz rozdwojenie jaźni czy co??? Dziwny jesteś 

Tępy, Kato-pis- hit durniu. Dociera, że już Was (ostani raz wielkie"W"), nie ma? Schowaj swoją broń w obronie "Wszelkiej i jedynyej" prawdy do któregoś worka śmieci segregowanych.

I bardzo proszę o "Nie"ciekawskiego lewaka", żeby się nie podszywał pod oryginał.

Ja rozumiem, że wiara piaskowego Bałwana i jego rodzimy patchworkowej tak Wam te małe łby zryła, że nic innego nie istnieje, ale jest zła wiadomość. Istnieje!!!! To się nazywa WOLNOŚĆ!! To, tylko zrozumienie i uszanowanie.

Nie bierz do głowy. To konwlusje zdychającego Katolibanu. Jeszcze kilkanaście dni i wiatr rozwieje smród tej padliny. Cierpliwości.

Janek z Suwalk

29/10/2023

Cieszymy się bardzo z tego, ze po latach oczekiwania, po raz pierwszy posłem został rodowity suwalczanin. Trzymamy kciuki Panie Jacku i liczymy na to, że będzie Pan świetnym parlamentarzystą.

Dodaj komentarz