Gitara na rondzie. Promuje czy szpeci?

Gitara na rondzie przy ul. Pułaskiego w Suwałkach

Interpelację w sprawie poprawy wizualnej strony gitary umieszczonej na rondzie przy ul. Pułaskiego w Suwałkach złożył Bogdan Bezdziecki z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Radny wystosował pismo do prezydenta Suwałk przy okazji trwających prac na rondzie przy ulicy Pułaskiego, związanych ze zmianą organizacji ruchu. Przy okazji chce, aby poprawić wizualną stronę umieszczonej tam instalacji, czyli gitary promującej Suwalski Blues Festiwal. Jak twierdzi Bogdan Bezdziecki, od początku „dzieło” to budzi wiele kontrowersji i raczej negatywny odbiór mieszkańców w odniesieniu zwłaszcza do jego kolorystyki. 

 

- Bliżej nieokreślona barwa gitary przypominająca rdzę, tworzy wrażenie starej skorodowanej i nieestetycznej konstrukcji, a nie obiektu który ma cokolwiek promować, często jest przedmiotem kpin zarówno mieszkańców, jak również turystów. Moim zdaniem, ale również w opinii wielu mieszkańców nadszedł czas, aby nadać tej konstrukcji odpowiedni wygląd godny międzynarodowego festiwalu, który ma promować - czytamy w interpelacji. 


 

15 Komentarzy

Zrobić gitarę w kształcie symbolu religijnego i sporu z Ciemnogrodem nie będzie. A poważniej wystarczy pomalować gitarę i gitara bedzie grała.

Mi też się podoba, zaś ten artykuł jest pierwszym sygnałem że są jakiekolwiek zastrzeżenia. Gitara jest ładna, ciekawa i pozytywnie odbierana. 

ciekawe skąd to zdanie, zarówno turystów, jak i mieszkańców. Mi się gitara podoba, nigdy nie pomyślałam, ze to rdza. Śmiech to był z pawia z kwiatów, a już nie mówiąc o kamieniu z napisem "wejście do UE", który stoi na wjeździe przy ul. Wojska Polskiego. To dopiero piękna promocja miasta.

paweł

18/09/2020

Niech pan radny pozwiedza większe miasta, bo stal kortenowska, która stwarza wygląd rdzy, jest często stosowana w nowoczesnych elewacjach, np. w galeriach handlowych lub w obiektach małej architektury. Ja również nie słyszałem krytycznych opinii na temat gitary.

No dobra, czy już wszyscy z ratusza się wypowiedzieli, jaka to gitara piękna? A ja uważam że jest ohydna i wielu moich znajomych również.

Jak widać zdania są podzielone. To nie oznacza że każdy któremu podoba się gitara jest pracownikiem ratusza. Tak samo jak to że ktoś nie lubi tej gitary musi być z miejsca bezrobotnym który zarabia na życie pisaniem politycznych komentarzy na zlecenie Partii w internecie.

To niech postawią  hit ala  pis  , betonową  ławkę niepodległości   z nagranym komunikatem " uwaga jesteś na rondzie " to może będzie  mniej wypadków 

Zamienić gitarę na pomnik kota. Wtedy nikt nie będzie śmiał zmienić pomnika.

Czy wiecznie coś komuś musi przeszkadzać? Gitarę trzeba odnowić, pokryć złotą farbą. dorobić struny i jest OK!

Czy wiecznie wszystko trzeba od razu niszczyć? Przecież można ją odnowić, nadać nowy wizaż, np. odmalować na złoty kolor, choć ja widziałabym ją tęczową.... Byłoby kolorowo...

FolwarkZwierzę…

20/09/2020

chce przejawić aktywność. Jestem pod wrażeniem zainteresowania tak istotnymi "problemami" Naszego MIasta. Słabe to to.

A nie lepiej jakiś model 3D koronawirusa? Zdaje się, że to jest teraz na topie...

Dodaj komentarz