Ekologiczny Festyn po raz trzeci odbył się w Suwałkach

Pchli targ, warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wykłady

 

Pchli targ, warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wykłady, biegi i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (18.06) na zebranych w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie już po raz trzeci odbył się ekologiczny festiwal Eko Wizja.

 

Jak mówią organizatorzy wydarzenia z Fundacji Teraz Wschód, festiwal jest świętem ludzi, którym losy naszej planety nie są obojętne. Podczas kilku godzin można było dowiedzieć się między innymi o zaletach picia wody z kranu, czy wpływie aromaterapii na jakość naszego zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Zebrani mogli zobaczyć jak z drewna stworzyć pióro, wziąć udział w warsztatach z Tai Chi, czy tańca boso na trawie, a także posłuchać koncertów - relaksacji dźwiękiem, oraz zespołu "Aniołeczki szósteczki" ze Szkoły Podstawowej nr 6.

 

Nowością tegorocznej edycji był Eko Bieg na dystansie jednego kilometra, skierowany praktycznie do wszystkich – zarówno sportowców i biegaczy, jak i osób, które chciałyby się wspólnie pobawić. uczestnicy biegali między uliczkami Parku Konstytucji 3 Maja, a osoby, które zapisały się jako pierwsze otrzymały pamiątkowe koszulki.

- To swego rodzaju manifestacja ekologii i proekologicznych działań w Suwałkach i na Suwalszczyźnie. Chcemy też zachęcać suwalczan do spędzania wolnego czasu na zewnątrz - w parkach, w lasach, nad jeziorami. Nie chcemy żeby siedzieli w domach, tylko wychodzili, piknikowali, uczyli dzieci, że życie dzieje się na zewnątrz, a nie w środku. Tym działaniem chcemy też młode pokolenie zachęcać do działań proekologicznych w myśl motta festiwalu - myślę globalnie, działam lokalnie. Zadbajmy o Suwałki i Suwalszczyznę. Jadąc nad jezioro, czy do lasu z różnymi rzeczami, jedzeniem pamiętajmy, żeby wszelkie pozostałości zabrać ze sobą. Chcemy, żeby las wyglądał zielono, a nie kolorowo - mówił Bartosz Bełdyga, prezes Fundacji Teraz Wschód.

W parku przygotowano również strefy jedzenia, pokazów, technologii i animacji dla dzieci. Na ekologicznym targu można było wymienić lub sprzedać swoje rzeczy i ubrania. Były pokazy wypalania obrazów w drewnie, tworzenie zabawek z recyklingu oraz gry i zabawy ekologiczne dla dzieci.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz