37-latka straciła 2800 zł przy próbie sprzedaży słuchawek

Mieszkanka powiatu suwalskiego padła ofiarą oszustów i straciła 2800 złotych

Mieszkanka powiatu suwalskiego chciała sprzedać słuchawki na portalu aukcyjnym, a zamiast tego padła ofiarą oszustów i straciła 2800 złotych.

 

W poniedziałek (20.09) do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zgłosiła się 37-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszusta. Z jej informacji wynikało, że chciała sprzedać słuchawki na portalu aukcyjnym. Wtedy odezwała się do niej osoba, która była zainteresowana kupnem. Przesłała link za pomocą którego sprzedająca miała odebrać płatność. Kobieta było przekonana, że podany link to potwierdzenie płatności i w niego kliknęła. Następnie podała wszystkie dane karty płatniczej i kody, które otrzymała w aplikacji bankowej. Zobaczyła wtedy, że z jej konta dokonano wypłaty 2800 złotych i powiadomiła policję.
 

3 Komentarzy

Trzeba mówić, pisać zeby ludziska ogarnęli, że nie klika się w linki. Nawet od znajomych. Kropka. Dla chetnych polecam portal niebezpiecznik.pl. Sporo wiedzy na temat zagrożeń w sieci. Tam spece klikaja i pokazuja czym to grozi. 

Wojciech

21/09/2022

Kitbogę oglądam pewnie z rok, bardzo dobry streamer, można sobie puścić w tle i słuchać jak pogrywa sobie z oszustami - najwięcej śmiechu jest jak uda mu się przekonać scammera do robienia głupot, np. śpiewania piosenek. Do tego podziwiam go, za to że ciągle zachowuje zimną krew, nigdy nie obraża swoich rozmówców, czasem wręcz próbuje z nimi porozmawiać o sytuacji w jakim tkwią.

Na YouTube są inne kanały jak Trilogy Media, Kitboga, Scammer Payback, ScammerRevolts, Jim Browning. 

 

 

 

Dodaj komentarz