W drodze do półfinału wygrali wszystkie mecze

Zakończyła się pierwsza część rozgrywek Lotto Ekstraligi w badmintonie. Zawodnicy z Suwałk awansowali do półfinału nie przygrywając ani jednego meczu w rundzie zasadniczej.

Suwalczanie w V rundzie rozpoczęli rywalizację od meczu z AZS AGH Kraków i jak przystało na gospodarzy i 17. krotnych mistrzów Polski — pokonali gości 7:0. Warto odnotować, że najmłodsza w suwalskiej ekipie badmintonistka, piętnastoletnia Ulijana Volska bardzo szybko i zdecydowanie wygrała z Aleksandrą Kołodziej 15:3 i 15:4. Trochę dramaturgii dostarczył licznie zebranej publiczności w hali OSiR, mecz singlistów Mateusza Świerczyńskiego z Hubertem Pączkiem. Mateusz rozpoczął grę od popełnienia prostych błędów i przegrał pierwszego seta. W drugim secie zawodnicy wznieśli się na wyżyny i pokazali dobry badminton. Drugiego seta wygrał Mateusz 15-11. Wygrał także trzecie starcie 15-12 i 2:1 w setach dla zawodnika SKB. Z dobrej strony pokazali się debliści — para suwalska, jak i krakowska pokazała kawał dobrego badmintona. Dobry mecz, ale górowali zawodnicy SKB Litpol-Malow. Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Mariusz KABAT/Jan RUDZIŃSKI 15-10 15-13.

W drugim meczu suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow rywalizowali z aktualnym mistrzem Polski — ABRM Warszawa. W meczu z mistrzami gospodarze pokazali klasę, wygrywając 5:2. W drużynie aktualnych mistrzów Adam Cwalina/Magdalena Świerczyńska dosyć łatwo pokonali w grze mieszanej suwalską parę 15:7 i 15:10. Drugi punkt Warszawianie zdobyli w grze pojedynczej pań Joanna Rudna, pokonała Kamilę Augustyn 15:4 i 15:13 i to wszystko, na co było stać ekipę z Warszawy. Wygraliśmy z mistrzami 5:2.

Taki samym stosunkiem 5:2 wygraliśmy z sąsiadami za między badmintonistami UKS Hubal Białystok. Pierwszy punkt straciliśmy w grze pojedynczej pań. Mariia Ultina, - Ukrainka reprezentuje od tego sezonu SKB Litpol-Malow, przegrała 14:15 i 10:15 z Indonezyjką Devi Sari — także od sezonu 2019/2020 reprezentuje UKS Hubal Białystok. Drugie stracie, w którym suwalczanie schodzili z kortu pokonani to gra podwójna panów Emil Holst/ Michał Łogosz musieli uznać wyższość Nikiti Chakimowa/ Pawła Śmiłowskiego. Suwalczanie przegrali pierwszego seta 8:15, w drugim nasi badmintoniści byli lepsi, wygrywając z białostocką parą 15:11. W trzecim starciu badmintoniści UKS Hubal Białystok, pokonali naszą parę 15:8 i zdobyli drugi punkt dla białostoczan. Najwięcej adrenaliny dostarczył pojedynek pań. Monika Bieńkowska w trzech setach pokonała Karolinę Janowską. Pierwsze dwa sety rozpoczynały się od zdecydowanego prowadzenia — nawet 5. punktową przewagą Moniki. Jednak w końcówce setów dwóch pierwszych setów Karolina doprowadzała do remisu i walka toczyła się punkt za punkt. Pierwszy set dla Moniki 15:12, drugi dla Karoliny 15:12. W trzecim sytuacja się odwróciła — od początku zdecydowane prowadziła Karolina. Było już 13:9 dla białostoczanki, ale kilka prostych błędów Karoliny i sytuacja uległa zmianie. Końcówka seta to większa odporność psychiczna bardziej doświadczonej zawodniczki SKB i zwycięstwo 15:14.

W półfinale suwalczanie spotkają się AZS UM Łódź, natomiast drugą parę stworzyły drużyny UKS Hubal Białystok i ABRM Warszawa. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w 48. finale Drużynowych Mistrzostw Polski. Nie wiadomo jednak jeszcze gdzie finały się odbędą. Jak poinformował prezes SKB Jerzy Szleszyński, Suwałki wezmą udział w konkursie na organizatora rozgrywek finałowych, ale wszystko zależeć będzie od tego, czy przychylnie spojrzy na taką propozycję Polski Związek Badmintona.

W sezonie 2019/2020 Suwalski Klub Badmintona reprezentowali: Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Anastazja Khomich, Karolina Szubert, Mariia Ultina, Ulijana Volska, Michał Łogosz, Emil Holst, Łukasz Moreń, Michał Sobolewski, Przemysław Szydłowski, Mateusz Świerczyński.

(WS2) Kamila AUGUSTYN - Aleksandra ROGOWSKA 15-4 15-8
(MD) Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Mariusz KABAT/Jan RUDZIŃSKI 15-10 15-13
(WD) Monika BIEŃKOWSKA/Uliana VOLSKA - Aleksandra KOŁODZIEJ/Izabela PAJEK
15-7 15-5

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 5 - 2 ABRM Warszawa
(MS1) Emil HOLST - Piotr KRAJEWSKI 15-1 15-5
(MS2) Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7
(XD) Emil HOLST/Karolina SZUBERT - Adam CWALINA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 7-15 10-15
(WS1) Mariia ULTINA - Olga MIKSZA 15-9 15-4
(WS2) Kamila AUGUSTYN - Joanna RUDNA 4-15 13-15
(MD) Przemysław SZYDŁOWSKI/Michał ŁOGOSZ - Piotr KRAJEWSKI/Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7
(WD) Karolina SZUBERT/Mariia ULTINA - Joanna RUDNA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 15-5 15-8

SKB Litpol - Malow 5 - 2 UKS HUBAL BIAŁYSTOK
(XD) Michał Łogosz/ Kamila Augustyn- Nikita/ Devi Sri 15:12, 15:14
(SM1) Emil Holst- Krzysztof Jakowczuk 15:8, 15:4
(SM2) Mateusz Świerczyński- Maciej Poulakowski 15:10, 15:6
(WS1) Marija Ultina - Devi Sari 14:15, 10:15
(WS2) Monika Bieńkowska- Karolina Janowska15:12, 12:15, 15;14
(MD) Emil Holst/ Michał Łogosz - Nikita Chakimow/ Paweł Śmiłowski 8:15, 15:11, 8:15
(WD) Kamila Augustyn/Mariia Ultina- K. Janowska/ Edyta Rogalska 15:7, 15:6